Frankfurt uçağında şok olay

Hürriyet Haber
19.10.2015 - 17:14 | Son Güncelleme:

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Frankfurt seferini yapacak uçağının kabinindeki fare paniğe neden oldu. Uçak seferden çekildi, yolcular bir başka uçakla Frankfurt’a gönderildi.

AirportHaber'in haberine göre THY’nin bu sabah İstanbul-Frankfurt seferini yapacak olan TK1587 sefer sayılı uçağında fare paniği yaşandı.

THY’ye ait Airbus 330 sefer sayılı uçak 217 yolcusu ile birlikte alarak Atatürk Havalimanı’ndan kalkış için hazırlıklarını yapmaya başladı. Bu sırada uçağın kabininde bir fare olduğu fark edildi.

PANİK YAŞANDI

Kabin ekibi ve yolcular, kabindeki fareyi fark edince uçak içerisinde kısa süreli panik yaşadı. Yolcular uçaktan indirilerek terminale alındı. THY uçağı ise bakım için hangara çekilirken farenin bir önceki seferde uçağa girmiş olabileceği belirtildi.

SİNCAP DA GİRMİŞTİ
2004 yılında Roma'dan THY'ye ait Aydın uçağı ile Pekin'e taşınırken kafesleri iyi kapatılmadığı için çok sayıda sincap uçağın içine dağılmıştı. Uçağın elektronik sistemlerini kemirmesi ihtimali sebebiple uçak teknik hangarda ilaçlandıktan sonra bütün sistemleri detaylı kontrolden geçirilmiş, bütün bunlar THY’ye o dönem bir milyon dolara mal olmuştu.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı