Frankfurt’taki Türkiye

Hürriyet Haber
17.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

Dünyanın en büyük kitap fuarı olan Frankfurt Uluslararası Kitap Fuarı'nda bu yıl, Doğan Medya Grubu, kurduğu standla ilgiyi Türkiye'ye çekti. Türkiye'den gelen yayın kuruluşlarının yer aldığı 9. bölümde 100 metrekarelik bir alandaki Doğan Medya Grubu, yapısıyla, düzenlenmesiyle büyük ilgi görüyor.

AD Yayıncılık, Milliyet Yayınları, Hürriyet Dergi Grubu, Doğan Edmond, Milliyet Multimedya ve Hürriyet Ofset ürünlerinin sergilendiği fuarda, özellikle ‘‘Anadolu 2000’’ projesi çevresinde hazırlanan ‘‘Kapadokya’’ ve ‘‘Sarı Zeybek’’ CD'leri bütün yabancı ziyaretçilerin hayranlığını kazandı.

Doğan Medya Grubu yetkilileri ‘‘Bu yıl Türkiye'yi Keşfedin sloganı ile geçen yıllardan daha görkemli bir şekilde fuarda yer alıyoruz. Her geçen yıl grubumuz ve Türkiye'nin dünyanın gözünde ne kadar ilerlediğini bir kez daha yaşıyoruz. Doğan Medya Grubu, Avrupa'nın 4. büyük medya grubu olarak dışa yönelik tüm faaliyetleriyle bu fuarda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu’’ dediler. Doğan Medya Grubu'nun, dergi ve kitap sektöründeki atılımlarıyla Türkiye'deki liderliğini dünyada kartopu gibi büyüyen ‘‘New Media’’ atılımlarıyla da Avrupa'da ciddi bir konuma geldiğini belirten yetkililer şöyle konuştular:

‘‘Yazılı ve elektronik medyanın birlikte varolacağına ve yaratacakları sinerji ile birbirlerini büyüteceğine inanıyoruz. Doğan Medya Grubu, bundan sonra da dünyadaki tüm bu tür fuarlara katılacaktır. Amacımız, Türkiye’nin yabancı gruplardan geri kalmadığını kanıtlamaktır.’’

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı