Frankfurt’ta müze şenliği başlıyor

Kazım DOĞAN / FRANKFURT
28.08.2015 - 17:33 | Son Güncelleme:

Avrupa’nın en büyük kültür festivallerinden biri, Frankfurt Müze Şenliği (Museumuferfest) bugün Main nehri kıyısı ve kent merkezindeki müzelerde başlıyor.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi iki milyonun üzerinde insanın katılması beklenen şenlik, 30 Ağustos’a kadar sürecek.

Frankfurt’ta müze şenliği başlıyor

Üç gün boyunca kurulan sahnelerde sayısız konser, gösteri gibi sanatsal ve kültürel etkinlikler, sergiler, düzenlenecek.

Frankfurt’ta müze şenliği başlıyor

Main nehrinde düzenlenecek kanu yarışları da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine nefes kesecek.

MÜZELER ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Kentteki müzeler tek bir biletle ziyaret edilebilecek. Müzeler bugün 15.00 – 01.00 saatleri arası, 29 Ağustos 11.00 -01.00 ve 30 Ağustos’ta da 11.00 -00.00 arasında açık olacak.

Frankfurt’ta müze şenliği başlıyor

Bunun için gerekli ‚Müze butonu‘ yedi Euro’ya ilgili müzeler, Frankfurt Forum, Werkstattladen (Römerbegr 32) veya Römer ve Anagar Turizm Büroları’ndan alınabilecek.

Frankfurt’ta müze şenliği başlıyor

KEMER VE ŞANLIURFA TANITILACAK

Müze şenliğinde Türkiye, Frankfurt Kültür Ataşeliği’nin 100 metrekare bir alanda kuracağı stand ile temsil edilecek. Schaumainkai 55, Frankfurt adresindeki (Museum für Kommunikasyon) kurulacak standa AKTOB, Antalya Kemer ve Şanlıurfa bölgeleri ile özel şirketler tanıtım faaliyetlerinde bulunacak. Ebru tanıtımı da Türkiye standına ayrı renk katacak.

Frankfurt’ta müze şenliği başlıyor

Frankfurt Müze Şenliği 30 Ağustos Pazar günü 22.30’da havai fişek gösterisiyle son bulacak. Yüzbinler, müzik eşliğinde muhteşem görsel gösteriyi izlemek için Main nehri ve üzerindeki köprülere akın edecek.

Müze Şenliği hakkında ayrıntılı bilgi ve sahne programları http://www.museumsuferfest.de/2015/ internet sitesinde görülebilecek.

Etiketler: almanya , avrupa , Museumuferfest


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı