Frankfurt Borsası’nı gündeme aldı yerli bir markayla masaya oturdu

Hürriyet Haber
01 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 01 Ocak 2012 - 12:47

Damat-Tween markalarıyla bilinen Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Frankfurt Borsası’na açılmaları konusunda teklif aldıklarını söyledi.

Orakçıoğlu, “Yurt dışında 2-3 perakende grubundan teklif aldıktan sonra böyle bir teklif gelince biz ister istemez biraz daha düşünmemiz gerektiğini hissettik. Louis Vuitton’un ortaklarından L Capital dışında 2-3 yatırım grubundan daha teklifler almıştık ama Frankfurt Borsası’ndan böyle bir teklif gelince, süreç farklı bir konuma geldi” dedi. Son 3 yılda Orka Group’un 2.5 kat büyüdüğüne dikkat çeken Orakçıoğlu, “Bu büyümenin kriz döneminde gerçekleştiğinin altını çizmek isterim” dedi.

Dikkat çekmek avantajlı

Dünyanın en önemli borsalarından birinde olabilme konusunda Orka Group’un dikkati çekmesini bir avantaj olarak gördüklerini kaydeden Orakçıoğlu, şöyle konuştu: “Bu bizce Louis Vuitton’un vermiş olduğu ortaklık teklifi kadar önemli bir teklif, çünkü böyle bir teklifi kabul edersek Frankfurt Borsasında ilk Türk firması olacağız. Bir yatırım danışmanlık firması ile bu konuda görüşmemiz devam ediyor. Hatta Frankfurt Borsası başkanı veya başkan yardımcısını da şubat başında Türkiye’ye bekliyoruz. Aslında dikkati çeken biziz. Bu teklifleri götüren biz değiliz, bu teklifler bize geliyor.”

Gelen teklifleri değerlendirirken aynı zamanda satın alma konusunda teklif götürdükleri gruplar bulunduğunu açıklayan Orakçıoğlu, “Ülkemizde tanınan yerli bir grubu satın almak için 6 aydır pazarlık masasındayız. Bir Türk girişim grubu ile birlikte satın almak için masadayız” dedi.

Louis Vuitton’un teklifi sürpriz değil değerlendiriyoruz

SÜLEYMAN Orakçıoğlu, geçtiğimiz günlerde Fransız moda devi Louis Vuitton’un kurucu ortaklarından biri olan, bünyesinde birçok uluslararası markayı barındıran L Capital’den aldıkları teklifi şöyle değerlendirdi: “L Capital’in teklifi bizim için sürpriz olmadı. Dünyada moda perakendesinde güçlü birçok yatırım grubunun zaten ilgisini çekiyoruz. Bu konuda da çeşitli opsiyonlara açığız. Bu teklifleri değerlendirme sürecindeyiz.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı