Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Franco da mı maç sattı!

Özer’in şutunda topun takım arkadaşı Doğa’ya çarptıktan sonra yükseklik kazandığını söyleyen Hırvat kaleci, “Kısa bir kaleci olsa o top direkt kaleye girerdi” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE maçında Özer’in şutunda topu elinden kaçırıp hatalı bir gol yiyen Eskişehirspor’un Hırvat file bekçisi Ivesa, olayın speküle edilmemesi gerektiğini söylerken, “Leo Franco da hatlı gol yeyi. Neden ona maçı sattın diye sormuyorlar?” dedi. Yediği gollere çok üzüldüğü, yemeden içmeden kesildiği belirtilen 2.05 metre boyundaki dev kaleci, F.Bahçe maçında yediği goller yüzünden üzerine çok gelindiğini belirtirken şunları söyledi:
Kontrpiyede kaldım
“İlk golde, topun geldiği tarafta F.Bahçeli futbolcular vardı. Bu nedenle topu göremedim. İkinci golde ise top Doğa’ya çarptı. O top normalde yüksek gelmiyordu. Doğa’ya çarptıktan sonra top yükseklik kazanınca kontrpiyede kaldım. Zaten kısa bir kaleci olsa o top direkt kaleye girerdi. Ama ne olursa olsun biraz daha erken refleks gösterebilirdim.
G.Saray-F.Bahçe maçında da Leo Franco hatalı gol yedi. Neden ona maçı sattın? diye sormuyorlar da, benim üzerime geliyorlar. O maçta da mı bir şeyler vardı? Ben böyle şeyleri düşünmek bile istemiyorum. Ama böyle düşünen insanlar, demekki daha önce bu tür olayların içerisinde olmuşlar.”

Kaleciler ne dedi?

Murat Şahin Kasımpaşa

Sadece kaleci mi suçlu?

Sezon başında da böyle hatalar yapılıyordu ama kimse umursamıyordu. Son haftalara girilince dikkat çekmeye başladı. Ivesa hatalı bir gol yemiş olabilir. Ama bunda art niyet aramamak gerekir. Sadece kaleci mi suçlu? Diğer futbolcular ne yapıyor?

Ömer Çatkıç Antalyaspor

Fazla büyütülmemeli

Her kaleci böylesine talihsiz goller yiyebilir. Sezon bitiminde yapılan kritik hatalar fazlaca büyütülüyor. Eskişehirspor kalecisi Ivesa topa müdahale etti ama golü önleyemedi. Hatalı bir gol yemiş olabilir ama fazla büyütülmemeli.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler