Gündem Haberleri

GÜNDEM

  FP'nin ‘birlik’ toplantısında kavga

  Hürriyet Haber
  01 Temmuz 2001 - 00:00Son Güncelleme : 01 Temmuz 2001 - 00:01


  Kapatılan FP'nin, milletvekilleri ve il başkanlarından sonra dün belediye başkanlarıyla yapılan ‘‘birlik’’ toplantısında da kavga çıktı.

  Altınpark'taki Anfa Tesisleri'nde Recai Kutan'ın başkanlığında yapılan toplantıda, gelenekçi kanattan Gaziantep-Şehit Kamil Belediye Başkanı Mehmet Bozgeyik, yenilikçileri bölücülük ve hainlikle suçlayıp, başkaları tarafından kullanılmakla ve kişisel ihtiraslarını öne çıkarmakla suçladı.

  Bozgeyik, dünkü toplantıya yenilikçi kanat adına katılan Şener'i hedef alarak, ‘‘Şener bakanken bizi bakanlığın kapısından almadı, şimdi gelmiş birlik-beraberlikten bahsediyor. Hiçbir işimizi yapmadı o zaman’’ dedi. Yenilikçi kanatta yeralan Kayseri-Melihgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, Bozgeyik'i hedef alarak, ‘‘Birlik-beraberlik toplantısında çıkıp bunu dinamitleyecek konuşma yapıyorsun’’ dedi.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de, ‘‘Biz zamanında Hoca'ya, Recai Bey'e gidip neredeyse yalvardık, gidilen bu yol yanlış dedik’’ dedi.

  Gelenekçi kanadı hedef alarak, ‘‘Asıl siz nefislerinizden feragat edin. Bu işi kendiniz için değil, millet için yapın’’ diyen Gökçek, Bülent Arınç'ın başkanlığında kurulacak bir partinin birliği sağlayacağını da savundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı