Gündem Haberleri

  FP'nin başına Kutan geliyor

  Hürriyet Haber
  16.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın eşi Nermin Erbakan'ın Fazilet Partisi'nin başına getirileceği iddiaları, bu partinin kurmaylarını güldürürken, FP'nin Genel Başkanlığı'na Recai Kutan'ın seçilmesi ağırlık kazandı.

  Fazilet Partisi Genel Başkanı İsmail Alptekin'in ‘heyacansız’ bulunması ve parti tabanını harekete geçirmede eksik kaldığı eleştirileri yoğunlaştı. Fazilet Partisi'nin kongre niteliğindeki Kurucular Kurulu'nda, Alptekin'in görevden alınarak, yerine Recai Kutan'ın getirilmesi planları yapılıyor. FP kulislerinde, önümüzdeki haftasonu Yozgat'ta düzenlenecek Kurucular Kurulu toplantısında bu operasyonun yapılabileceği belirtiliyor.

  NERMİN HANIM ERKEK ELİ SIKMAZ

  Bu arada FP yöneticileri, Nermin Erbakan'ın partiye genel başkan olacağı iddialarını ‘‘Aslı-astarı olmayan, masabaşı haber’’ diye nitelendirdiler.

  FP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, ‘‘Böyle birşey ne konuşuldu, ne düşünüldü, ne de herhangi bir şekilde gündeme geldi. İlgisi-alakası yok. Aslı-astarı olmayan masabaşı bir haber’’ dedi. FP Grup Başkanvekili Lütfü Esengün ise olayı ‘‘Asılsız, gerçek dışı bir haber’’ diye nitelendirdi. Esengün, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, ‘‘Erbakan Hocamızın hanımının partinin başına geleceği iddiasının gerçekle uzaktan yakından bir alakası yoktur’’ dedi.

  Bu arada isminin açıklanmasını istemeyen bir kurmay, Hürriyet'e, Nermin Erbakan'ın FP'ye Genel Başkan olacağına ilişkin iddialar üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:

  ‘‘Nermin Hanım, eşi olmadan erkek huzuruna çıkmayan, erkek eli sıkmayan, mutaassıp bir hanımdır. Şimdi böyle bir hanımın adını liderlik kulislerinde düşünmek bile anlamsız ve mantıksızdır. Bu iddiaya kargalar bile güler.’’


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı