Gündem Haberleri

GÜNDEM

  FP'li kadınlar isyanda

  Hürriyet Haber
  01.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  <ı>Turan YILMAZ / ANKARA

  Kapatılan FP'de, gelenekçi-yenilikçi çekişmesi sürerken Faziletli kadınlar da isyan etti. Görüşlerinin alınmasını isteyen Kadın Kolları Başkanı Gülten Çelik, ‘‘Partinin başarısında erkeklerden çok bizim payımız var’’ dedi.

  Gelenekçi-yenilikçi bölünmesine sahne olan kapatılan FP'de, şimdi de kadınlar isyan etti. Kapatılan FP'nin kadınları, kurulacak yeni partiyle ilgili çalışmaların hep erkeklerce yürütüldüğünü, kendi görüşlerinin alınmadığını belirterek, isyan bayrağını açtı.

  Fazilet'in kadınları, şikayetlerini, kapatılan partilerinin ‘‘Kadın Kolları Genel Başkanı’’ Gülten Çelik'e ilettiler.

  ERKEKLERDEN ÇOK ÇALIŞTIK

  Kadınlar, yeni partinin kuruluş çalışmalarını yürüten eski parti yöneticilerine Çelik aracılığıyla şu mesajı gönderdiler:

  ‘‘Yeni partinin kuruluş çalışmaları sürerken, sadece erkeklerin görüşleri alınıyor. Bütün toplantılar hep erkekler arasında yapılıyor. Ancak, bu partinin başarısında erkeklerden daha fazla payı olan biz kadınların ise görüşleri alınmıyor. Yeni parti kurulurken bizimle de görüşülsün, bizimle de istişarelerde bulunulsun.’’

  Çelik, kadınların bu şikayetlerini doğrularken, ‘‘Tabii ki, yeni partimiz kurulurken partimizin başarısında büyük payı bulunan hanımlarımızın da görüşlerinin alınması gerekir’’ dedi. Ancak, bugüne kadar henüz kadınlarla bir toplantı yapılmadığını, yeni parti kuruluncaya kadar böyle bir partinin yapılıp yapılmayacağını bilemediğini de belirten Çelik, şöyle konuştu:

  ‘‘Toplantı yapılmasa da çok büyük problemler çıkacağını zannetmiyorum, çünkü bizim kadınlarımız emre itaat ederler her zaman.’’

  KADINLAR DA MI BÖLÜNECEK

  Çelik, partisinin erkekleri arasında yaşanan gelenekçi-yenilikçi bölünmesinin kadınlar arasında da yaşanıp yaşanmayacağı sorusuna yanıt verirken şunları söyledi:

  ‘‘Hanımlarımızın genel düşüncesi, partimizin bölünmeden, parçalanmadan birlik ve bütünlük içinde yoluna devam etmesi yönündedir. Ancak, sonuçta hanımlar arasında da bir bölünme olur mı, olmaz mı bunu zaman gösterecek.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı