Gündem Haberleri

  FP'de atama komedisi

  Hürriyet Haber
  24.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erbakan'ın FP yönetimine kendi adamlarını yerleştirme harekatı, yenilikçi kanat tarafından püskürtüldü. Genel Başkan Kutan, yenilikçilerin istifa tehdidiyle, ‘‘Hoca'nın operasyonu tamam’’ diye haber veren Milli Gazete'yi de yalanlamak zorunda kaldı.

  Yasaklı lider Necmettin Erbakan'ın, FP yönetiminde yapmak istediği değişiklik operasyonu, tam bir komediye dönüştü.

  Erbakan'ın isteği üzerine, teşkilat başkanı ve genel sekreteri değiştirmek için GİK'ten karar çıkaran Genel Başkan Recai Kutan geri adım atmak zorunda kaldı. Kutan, Başkanlık Divanı'nın yenilikçi kanat üyeleri Cemil Çiçek, Ali Coşkun, Abdülkadir Aksu, Abdullah Gül, Nevzat Yalçıntaş, Bülent Arınç ve İsmail Kahraman'ın, ‘‘Bu değişiklikleri yaparsanız istifa ederiz’’ restiyle karşılaştı.

  KUTAN, MİLLİ GAZETE'Yİ YALANLADI

  Erbakan'ın kontrolündeki FP'nin yayın organı Milli Gazete ise ‘‘FP Başkanlık Divanı tamam’’ diyerek, Kutan'ın askıya aldığı atamaların gerçekleştiğini duyurdu.

  Yenilikçiler, ‘‘Partinin Resmi Gazetesi’’ diye espri konusu yaptıkları Milli Gazete'nin haberini eleştirince Kutan, ‘‘Benim böyle bir şeyden haberim yok. Çok yanlış şeyler oluyor. Bana, bunların olmayacağı, dışarıdan müdahale olmayacağı konusunda garanti verilmişti. Ama, şimdi bu işler nasıl oluyor anlamıyorum’’ dedi.

  FP YÖNETİMDEN 2 İSTİFA

  Kutan, kimsenin istifa etmemesini de istedi ve ‘‘Bana pazartesi gününe kadar müsaade verin. Sonra oturup bir karar verelim’’ dedi.

  Teşkilat Başkanı İrfan Gündüz ile birlikte dün Kutan'a istifasını veren Genel Sekreter Eyüp Sanay da ‘‘Bana görev değişikliğiyle ilgili bir tebligat yapılmadı, ama gazeteler tebliğ etti’’ dedi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı