Gündem Haberleri

  FP, uçakla seçmen taşıyacak

  Hürriyet Haber
  01.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fazilet Partisi, Avrupa'daki yandaşlarına oy kullandırmak için büyük bir organizasyon başlattı. FP'nin ‘Avrupa Kalesi’ olan İslam Toplumu Milli Görüş'ün (İGMG), daha önceki seçimlerde olduğu gibi Avrupa'daki yandaşlarına gümrük kapılarında oy kullandırtmak için devreye girdiği öğrenildi. FP, Milli Görüş aracılığıyla Avrupa'dan en azından 50 bin oy toplamayı hedefliyor.

  Milli Görüş, Avrupa'dan kaldıracağı uçaklarla, yandaşlarına gümrük kapılarında FP'ye oy attıracak. Milli Görüş'ün, ‘Ücretsiz oy seferleri’nde, Kombassan'a bağlı Air Alfa şirketinin uçaklarının kullanılacağı öğrenildi. Milli Görüş, yurtdışındaki oyların FP'ye akması için bölge bölge, ‘Oy kullanma komiteleri’ oluşturdu.

  12 BİN SEÇMEN TAŞIDI

  1995 seçimlerinde de benzer şekilde örgütlenen Milli Görüş, o dönemde 52 bin seçmen hedefini başaramamış ancak 12 bin civarında seçmen taşımıştı.

  Avrupa'dan ANAP'a oy akmasını ise Almanya'nın Köln kentinde mezbaha sahibi olan Aydın Yardımcı örgütleyecek. CHP için PM üyesi olan Ali Rıza Gülçiçek, Barış Partisi için de Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu çalışacak. DSP PM üyesi olan ve Almanya'da yaşayan Mehmet Canpolat ise partisinden böyle bir talimat gelmediğini söyledi. YSK'nın belirlediği seçim tekvimine göre gümrük kapılarında oy kullanmaya 25 Mart'ta başlanacak.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı