Gündem Haberleri

GÜNDEM

  FP, istihbaratçı ordusu kurdu

  Hürriyet Haber
  05.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fazilet Partisi, hiçbir partide olmayan bir ilke daha imza attı ve seçim çalışmalarında görev almak üzere dev bir ‘İstihbaratçı’ ordusu kurdu. FP, ‘Kızılcahamam Kampı’nda, seçim çalışmalarını yürütmek üzere oluşturduğu ‘İl ve İlçe Seçim Karargah Başkanlıkları’nda ‘İzleme’ ve ‘İstihbarat’ sorumluları da görevlendirdi. FP kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bu ‘İzleme’ ve ‘İstihbarat’ sorumlularının görevleri arasında, ‘Gerekirse rakip partilerin içine sızarak, FP’yle ilgili stratejilerini öğrenmek' de bulunuyor.

  ‘Kızılcahamam Kampı’nda yürütülen seçim stratejileriyle ilgili çalışmalar sırasında, bu görevlilerin seçiminde büyük özen gösterilmesinin istenmesi dikkat çekti. Hürriyet'in edindiği bilgiye göre, bu görevliler traşları, giyim-kuşamları ve konuşmalarıyla klasik partili değil, modern bir görüntü verecekler. Bu görevliler böylece, göze batmadan diğer partilerin içine sızıp, gerekli istihbaratı yapabilecekler. Bir kaynak şu bilgiyi verdi:

  ‘‘İl, ilçe ve beldelerdeki seçim sonuçlarında, partilerin genel seçim stratejilerinin yanı sıra, rakipleriyle ilgili plan ve eylemleri de büyük önem taşıyor. Bu nedenle, rakiplerinizin hem genel stratejilerinin ne olduğu, hem de sizinle ilgili ne gibi planlar yaptıklarını öğrenmeniz gerekiyor. Bu bilgileri önceden öğrenirseniz bu konuda karşı stratejiler geliştirebilirsiniz. Bu görevlilerin görevi de işte bu bilgileri mümkün olduğunca önceden öğrenmeye çalışmak.’’


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı