Gündem Haberleri

  FP: Ekonomik krizi milli mutabakat çözer

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP Grup Başkanvekili Avni Doğan, yaşanan son krizin, IMF'nin bile ertelemeyi beceremeyeceği bir çöküntü olarak yakında tekrar geleceğini söyledi. Doğan, kriz dalgasına karşı milli mutabakat çağrısı yaptı.

  Doğan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, son günlerde yaşanan ekonomik krizin atlatılmadığını, ertelendiğini öne sürerek, ''Bu kriz, daha ağır bir kriz olarak, bir çöküntü olarak, IMF'nin bileyeni bir ertelemeyi beceremeyeceği bir çöküntü olarak yakında tekrar gelecektir'' diye konuştu.

  Türkiye'nin yolsuzlukta, soygunda rekorlar kitabına girdiğini bildiren Doğan, şöyle konuştu: ''Eğer bu yapı devam ederse, siz bırakın ek vergi koymayı, 65 milyonun bütün kazancını son kuruşuna kadar alsanız bile bu soygun mekanizmasıyla yetiremezsiniz. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Safsata bir irtica mücadelesinin arkasına saklanıp ormanları yağmalayanları, bankaları soyanları, devleti hortumlayanları millet görüyor.''

  'Bahçeli heba ederek öğreniyor'

  Avni Doğan, milletin varını yoğunu kaybettiği bir dönemde Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'nin (Bu kriz çok öğretici oldu) dediğini aktararak, ''Milletin katrilyonlarını heba ederek öğrenim gören bir başbakan yardımcısına sahip olan Türkiye için esas kriz, bu duyarsız kafa yapısıdır. Türkiye'nin en büyük sorunu bu kafa yapısından kurtulamamasıdır'' dedi.

  Avni Doğan, Türkiye'yi öncelikle bu hükümetten kurtarmak gerektiği üzerinde durarak, ''Tekrar söylüyorum. Aydınlar, sivil toplum örgütleri, medyası, siyasetçisi, acilen harekete geçmelidir. Türkiye'nin milli mutabakata ihtiyacı vardır. Bizi IMF reçeteleri kurtaramaz. Birlikte oluşturacağımız milli tavır, ülkemiz için tek çıkış yoludur'' dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı