Gündem Haberleri

  FP’de bildiri depremi

  Hürriyet Haber
  02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP'de gelenekçilerin Konya'da il başkanlarına yayınlattıklarıAbdullah Gül çekilsin, Recai Kutan ile devam’ bildirisi, partiyi sarstı.

  Ankara, Diyarbakır, Kayseri, Manisa ve Aksaray il başkanlarının hiç bir şekilde bildiriye imza koymadığı belirtilirken, Hatay, Adana, Mersin, Samsun, Trabzon, Ordu, Sinop, Kocaeli, Çanakkale, Bartın, Bingöl, Manisa, Hakkári, Van, Aksaray, Gümüşhane ve Eskişehir il başkanlarının da bildiriye karşı çıktığı bildirildi. FP kulislerinde de, muhalif il başkanlarından bildiriye ilginç yöntemlerle imza alındığı, ancak bildiriye imza atan bir çok il başkanının daha sonra Gül ve kurmaylarını arayarak, ‘Bildiriye desteğimiz yok’ dediği konuşuldu.

  Gümüşhane İl Başkanı Sabri Varan'dan ‘Yoklama cetveli için’ denilerek bildiriye imza alındığı öne sürülürken, Adana İl Başkanı Abdullah Çalışkan'ın imzasının ise bildiri yayınlandıktan saatler sonra Kutan ve Asiltürk'ün ısrarıyla alındığı iddia edildi.

  Konya'daki toplantıda gündeme gelen ‘‘Kutan ve Gül yarışsın ama GİK için çarşaf liste çıksın’’ önerisi için, Eskişehir İl Başkanı İbrahim Atıcı'nın ‘‘Bu listeyi kim, hangi usulle yapacak?’’ sorusu üzerine, Trabzon İl Müfettişi Selami Ateş'in ‘‘Manevi liderimiz var, o yapacak’’ yanıtını verdiği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı