KOCAELİ HABERLERİ

Fotoğraflarla erken okul terkine dikkat çektiler

DHA
26.04.2017 - 16:00Son Güncelleme :
DHA

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - İZMİT'te, Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 10 ülkenin yürüttüğü "Erken Okul Terkinde Bir Bile Çok Fazla" projesi kapsamında çektikleri fotoğrafları Yürüyüş Yolu'nda sergiledi.

2014 yılında Avrupa Birliği tarafından yürütülen Erasmus Plus projesi kapsamında "Erken Okul Terkinde Bir Bile Çok Fazla" adlı projede yer alan Körfez Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri proje için çekmiş olduğu fotoğrafları Yürüyüş Yolu üzerinde kurulan stantta sergiledi. İngiltere, Yunanistan, Portekiz, Bulgaristan, Norveç, Litvanya, Letonya, Kıbrıs Rum Kesimi, İtalya ve Türkiye'nin bulunduğu 10 ülke tarafından yürütülen proje kapsamında öğrencilerinin çektiği fotoğraflar sergilendi.

Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Osman Güler, Türkiye'de erken okul terkinin yüzde 17, Avrupa ülkelerinde ise bu oranın yüzde 14 civarlarında olduğunu belirterek amaçlarının bu oranı yüzde 8-9 civarlarında indirmek olduğunu söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Fotoğraflarla erken okul terkine dikkat çektiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fotoğraflarla erken okul terkine dikkat çektiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı