ŞANLIURFA HABERLERİ

Fotoğrafçılar Takoran Vadisini Gezdi

IHA
26.10.2015 - 19:57Son Güncelleme :

Sivsad gezi düzenledi

IHA

Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep ve Mardin’den gelen fotoğrafçılar, Siverek’teki Takoran Vadisi’ni gezdi.
Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği (SİVSAD) organizesiyle Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin bölgesinden 100 fotoğraf sanatçısı Takoran Vadisi’ni gezdi. SİVSAD dernek binasında yapılan kahvaltının ardından fotoğraf sanatçıları, doğa güzellikleri ile bilinen Takoran (Baki) Mahallesi’ni gezerek, çekim yaptı. Siverek Kaymakamlığı’nın tahsis ettiği tekneyle de Takoran vadisini gezen fotoğrafçılar, Nissibi Köprüsünü de fotoğrafladı. Takoran vadisindeki programın ardından fotoğraf sanatçıları için dernek binası olarak da kullanılan Tarihi Cıncıklı Hamam’da sıra gecesi düzenlendi. Fotoğrafçılar doğa ve manzara resimlerinin yanı sıra kırsal mahalle yaşamını, kırsal mahalle çocuklarını ve mahalle sakinlerini de fotoğrafladı
Sıra gecesinde eğlenen fotoğraf sanatçıları, Takoran vadisinde ki doğa güzelliklerinden ise etkilendiklerini belirtti. (BY-SD-Y)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Fotoğrafçılar Takoran Vadisini Gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 19 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fotoğrafçılar Takoran Vadisini Gezdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı