Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fotoğraf ve film fuarı başladı

  Hürriyet Haber
  12 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 12 Mart 1999 - 00:01

  TÜYAP tarafından düzenlenen İnterkamera'99 Fuarı dün Beylikdüzü'nde Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. Yedinci Fotoğraf, Sinema, Video, İşitsel ve Görsel Sistemler ve Diğer Optik Ürünler Fuarı İnterkamera'99, fotoğraf teknolojisinin en son ürünlerini topluca sergilemeyi, hem profesyonel hem de amatör kişi ve kuruluşlara yenilikleri duyurmayı amaçlıyor.

  Bu yılki fuar, Türkiye'de kendi alanında gerçekleştirilen en büyük fuar. Fotoğrafçılık alanında ilgili dernek ve kuruluşların katkılarıyla çeşitli etkinlikler de yer alıyor:

  Rauf Denktaş'ın fotoğraflarından oluşan ‘‘KKTC'den Doğa ve İnsan Manzaralır’’ sergisi, Mimar Sinan Üniversitesi Sinema TV Merkezi'nin düzenlediği ‘‘Fotoğraflarla Sinemada Atatürk Sergisi’’, TÜYAP ile Fotoğraf Dergisi'nin düzenlediği ‘‘Fotoğraf Yarışmaları Ödül Alan Eserler Sergisi’’ ve IIDE (Uluslararası İstanbul Tasarım Buluşmaları).

  Fuar sırasında çeşitli konferanslarda verilecek. Konferans konuları teknolojik gelişmelerden portre fotoğrafçılığı, fotoğraf sanatçılarının sorunları gibi alanlara kadar uzanıyor. Pazar günü ise TV filmleri gösterisi yapılacak. Öğleden sonra düzenlenecek panelde sanat-magazinci ilişkisinde etik kaygılar ele alınacak. Fuar ‘‘Siyasi Partiler, Kültür Politikaları ve Sinema’’ konulu bir panelle sona erecek.

  İnterkamera'99 Fuarı 14 Mart pazar akşamına kadar açık kalacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı