KONYA HABERLERİ

Fotoğraf Ustaları Selçuklu Fotofestte Buluştu

IHA
17.08.2015 - 16:06Son Güncelleme :

SELÇUKLU BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SELÇUKLU FOTOĞRAF FESTİVALİ SONA ERDİ. FESTİVALİN SON GÜNÜNDE ÖDÜL HEYECANI YAŞANDI.

IHA

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Türk fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacı ile düzenlenen Selçuklu Fotoğraf Festivali sona erdi. Türkiye’nin dört bir yanından usta fotoğrafçıları Konya’da buluşturan dört gün süren festivalin son gününde ödül heyecanı yaşandı.
Selçuklu Ulusal Fotoğraf Yarışması kapsamında 76 katılımcı 807 fotoğrafı ile Selçuklu Belediyesi sınırları içinde çekilen “Selçuklu’da Ekonomik ve Sosyal Yaşam”, “Selçuklu’da Spor”, “Selçuklu’da Tarih” ve “Selçuklu’da Gece” kategorilerinde çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katıldı. Festivalde sergileme ve mansiyon ödülüne layık görülen fotoğraflar da ödüllendirildi. Festivale Konya’dan katılan 5 fotoğrafçıya da “Konya Özel Ödülü” verildi. Festival kapsamında “Selçuklu’da Ekonomik ve Sosyal Yaşam” kategorisinde Seçkin Yenici (Aydın), “Selçuklu’da Spor” kategorisinde Yüksel Açıkgöz (Konya), “Selçuklu’da Tarih” kategorisinde Emre Bostanoğlu (Kocaeli) ve “Selçuklu’da Gece” kategorisinde Cihan Karaca (Aydın) birinci oldu. Fotoğrafçılar Muhammet Ünal, Celal Gezici, Mehmet Uluyurt, Mehmet Koru ve Yüksel Açıkgöz de jüri değerlendirmeleri sonucunda “Konya Özel Ödülü”nü almaya hak kazanan isimler oldu.
SANATÇILAR SİLLE İÇİN KIYASIYA YARIŞTI
Selçuklu Fotoğraf Festivali kapsamında bu yıl 5’ncisi düzenlenen Sille Ulusal Çağrılı Fotoğraf Yarışması ile de ülkemizin farklı şehirlerinden gelen 10 başarılı fotoğraf sanatçısı festival boyunca Sille’de çektikleri fotoğraflar ile “Sille’de Yılın Fotoğrafçısı” ödülünü kazanabilmek için yarıştı. Hasan Açan (Batman), Abdullah Apan (Konya), Ufuk İşleker (Karaman), Mine Evren Ertuğrul (İstanbul), Tolga Özdemir (İstanbul), Levent Ural (Adana), Yavuz Yaman (Sakarya), Zeliha Ertunç (Adana), Salim Şimşek (Muğla) ve Derviş Özcan (Mersin) bu yılın çağrılan sanatçıları oldu. 10 fotoğrafçı tarafından çekilen 100 fotoğraf arasından seçilen 30 fotoğraf sergilenmeye hak kazandı. Ayrıca bu 30 fotoğraf arasında en çok fotoğrafı bulunan fotoğraf sanatçısı “Sille’de Yılın Fotoğrafçısı” oldu.
"Sille’de Yılın Fotoğrafçısı" ödülü jüri değerlendirmeleri sonucunda Abdullah Apan’a (Konya) verildi.
Festival sonunda Türk fotoğraf sanatının değerli hocası Prof. Dr. Sabit Kalfagil’e “Türkiye’de Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü”, Bangladeş’ten gelen fotoğraf sanatçısı Mahfuzul Hasan Rana’ya da “Dünya’da Yılın Fotoğrafçısı Onur Ödülü” verildi. Yarışmanın jüri üyeleri arasında ülkemizin fotoğraf ustaları Prof.Dr. Sabit Kalfagil ve İbrahim Zaman da yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Fotoğraf Ustaları Selçuklu Fotofestte Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fotoğraf Ustaları Selçuklu Fotofestte Buluştu haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:41
 • Guneş
  06:07
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:33
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı