« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fortis Türkiye Kupası maçları gelecek haftaya ertelendi

Fortis Türkiye Kupası'nda bu hafta oynanması planlanan maçlar, tüm yurdu etkisi altına alan kötü hava koşulları nedeniyle gelecek haftaya ertelendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Türkiye'yi etkisi altına alan elverişsiz hava, saha ve yol koşulları nedeniyle 24, 25, 26 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek Fortis Türkiye Kupası grup 3. maçlarının bir hafta ileriye kaydırıldığı belirtilerek, “Müsabakalar 31 Ocak, 1 ve 2 Şubat tarihlerinde oynanacak” denildi.

Müsabaka gün ve saatleri ile ilgili programın ise daha sonra duyurulacağı belirtildi.

'KEŞKE F.BAHÇE MAÇINI OYNAYABİLSEYDİK' 
 
Kayseri Erciyesspor Kulübü İkinci Başkanı Erol Bedir, kötü hava koşulları nedeniyle kupa maçlarının ertelenmesiyle ilgili olarak, “Keşke, Fenerbahçe maçını oynayabilseydik, ama alınan karara saygılıyız” dedi.

Erol Bedir, deplasmanda Beşiktaş karşısında oynanan iyi futbol ve alınan beraberliğin ardından, tamamen Fenerbahçe maçına yoğunlaştıklarını belirtti.

Yarın akşam oynanması planlanan Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak takımın ara vermeden hazırlıklara başladığını, teknik heyetin de futbolcuların motivasyonuyla yakından ilgilendiğini kaydeden Bedir, şunları söyledi:  “Beşiktaş maçının ardından iyi bir hava yakalamıştık. Bu maçın moraliyle Fenerbahçe maçına çıkacaktık. Futbolcularımız da bu yönde motive olmuştu. Keşke, böyle bir ortamda Fenerbahçe maçını oynayabilseydik, ama kötü hava şartları nedeniyle alınan karara saygılıyız.”

Erol Bedir, maçın oynanacağı Atatürk Stadı'nda kar kalınlığının 25 santime ulaştığı, tribünlerin karla kaplandığı ve ulaşımın imkansız hale geldiğine işaret ederek, böyle bir ortamda en doğru kararın erteleme olacağı için böyle bir karar alındığını ifade etti.

KAYSERİSPOR ERTELEMEYE  SEVİNDİ
 
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Fortis Türkiye Kupası maçlarının erteleme kararını sevinçle karşıladıklarını söyledi.  Çarşamba günü Altay ile yapacakları kupa maçı nedeniyle özel uçak kiraladıklarını, kötü hava koşullarını da dikkate alarak, bir otobüsü de hazır beklettiklerini belirten Hurma, "Özel uçak, yarın sabah 09.00'dan itibaren ilk fırsatta havalanmak için bekleyecekti. Otobüsümüz de hazır olacaktı. Hazırlıklarımızı tamamladık ama erteleme daha uygun olacaktı. Bu tür olumsuz hava koşullarında çok gerginlik olur. Gerek saha içi gerekse ulaşım sırasında kötü bir durum yaşanmasın istedik” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz