Gündem Haberleri

  Fortis Bank Türkiye'de kar ediyor

  A.A.
  11.08.2006 - 10:42 | Son Güncelleme:

  Dışbank'ı geçen yıl satın alan Fortis'in Üst Yöneticisi Jean-Paul Votron, Türkiye'de kar ettiklerini ve yatırımları sürdüreceklerini açıkladı.

  Votron, “Le Soir” gazetesine verdiği demeçte, 2006 yılının ilk yarısının bilançosu hakkında bilgiler aktarırken, bu süreçte Türkiye'de 24 milyon avro kar ettiklerini bildirdi.

  “Türkiye'de yeni şubeler açtıklarını, yeni ürünler sunduklarını, tüm temel yatırımlara rağmen kar ettiklerini” ifade eden Votron, bankanın bu ülkeye yönelik planlarının uygulamasının öngörüldüğü gibi süreceğini, yatırımlara devam edileceğini belirtti.

  Votron, “Türkiye'de bir bankaya yüzde 100 sahip olmak isteyenler çok” dedi.

  Fortis bankasının 2006'nın ilk yarısında 2,7 milyar avro kar ettiğini, bunun bir yıl önceye göre yüzde 29 artış anlamına geldiğini belirten Votron, bankada 58 bin kişinin çalıştığını bildirdi.

  Jean-Paul Votron, bir süre önce yaptığı açıklamada da, ”Türkiye'ye çok büyük bir dinamizm görerek geldik. Nüfusu, büyüyen ve gelişen orta sınıfı, sağlam bir KOBİ pazarını gördük. Bu ülkede uzun vadeli olarak kalacağız” demişti.

  Fortis uzmanlarından Marie-Victoire de Groote da Türkiye'nin AB'ye katılım müzakerelerinin başlamasının önemli etkileri üzerinde dururken, bu sayede yatırımların arttığını, AB ile ticaret hacminin giderek büyüdüğünü anlatırken, “Müzakerelerin siyasi sonuçlarının ne olacağı fazla önemli değil. Türk ekonomisinin AB ekonomisi ile bütünleşmesi devam ediyor ve bu gidiş değişmez” demişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı