Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fornezzi gözünü yeni rekorlara dikti

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Orduspor'un Slovenyalı kalecisi Saso Fornezzi, “Geçtiğimiz sezon Avusturya'da yılın kalecisi seçildim, Türkiye'de de yeni rekorların peşindeyim” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fornezzi, Orduspor'a gelmeden önce Türkiye ligini Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlar aracılığıyla tanıdığını söyledi.
Orduspor'la ilgili daha önce çok fazla bilgi sahibi olmadığını, kulübü sadece internet ortamında tanıma fırsatı bulduğunu ifade eden Fornezzi, “Orduspor ile ilgili teklif aldığımda önce takımı, sonra şehri araştırdım. Menajerime sorarak öğrenmeye çalıştım. Bana Orduspor'un iyi ve profesyonel bir şekilde yönetilen bir kulüp olduğunu söyledi. Ben de çok düşünmeden kabul ettim. Burada olduğum için çok mutluyum ve memnunum” diye konuştu.

Her oyuncu gibi kendisinin de hedeflerinin olduğunu ifade eden Fornezzi, “Geçtiğimiz sezon Avusturya'da yılın kalecisi seçildim, Türkiye'de de yeni rekorların peşindeyim. Burası benim için yeni ve farklı bir ülke. Geçen yıl ki başarım gurur verici, ancak bu unutuldu. Yeniden kendimi göstermeliyim. Burada çok iyi şeyler yapacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Taraftarlar hakkında da konuşan Fornezzi, Orduspor taraftarlarının desteğinin takıma olumlu katkılarının olduğunu dile getirerek, “Takımımız oldukça ateşli bir taraftar topluluğuna sahip. Bu bize inanılmaz moral veriyor. Taraftarımızın aynı kararlılıkla desteklerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kulüp başkanı Nedim Türkmen ise Orduspor'un ligde oynadığı 5 maçta kalesinde sadece 3 gol gördüğünü ve ligde şu anda en az gol yiyen ekip olduklarına vurgu yaparak, “Bu takımımızın başarısını ve kalecimiz Saso Fornezzi'nin kalitesini gösteriyor. Kalecimizle 3 yıllık bir anlaşmamız var. İnanıyorum ki kendisi, geçen yıl oynadığı ülkede gösterdiği başarıyı Orduspor'da gösterecektir” dedi.

Türkmen, Orduspor'da kaleciler Fevzi Elmas ve Onur Bilgin'in de oldukça tecrübeli olduğunu, kalecilerin birbirlerinin yerini çok iyi doldurabileceğini ve Orduspor kalesinin emin ellerde olduğunu sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler