« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Formula 1'de inanılmaz kaza

Formula 1 Belçika Grand Prix'inde, Ferrari'nin İspanyol pilotu Fernando Alonso, Lotus Renault'un Fransız Pilotu Romain Grosjean, McLaren-Merces'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton ve Ferrari’nin Meksikalı pilotu Perez ilk turda gerçekleşen kaza nedeniyle yarış dışı kaldı. Kazanın ardından FIA, kazaya sebebiyet veren Romain Grosjean'a 1 maç ceza verdi. Fransız pilot, bir sonraki yarış olan Monza'da start alamayacak. Kazaya karışan bir diğer pilot Maldonado ise erken çıktığı için Monza'da 10 sıra geriden başlama cezası aldı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Formula 1'de sezonun 12. yarışı olan Belçika Grand Prix'inin hemen ilk virajında zincirleme bir kaza oldu. Kazada Hamilton, Fernando Alonso, Grosjean ve Perez yarış dışında kaldı.

BUTTON BAŞLADIĞI GİBİ BİTİRDİ

İŞTE SANİYE SANİYE O ANLAR / WEB TV

KAZA ANINDAN FOTOĞRAFLAR

Yarışa tüm sporcular temkinli başladı. Çünkü Belçika Grand Prix'inin ilk virajı takvimin en dar virajı durumunda. "Ölüm virajı" olarak adlandırılan yerde yine bir kaza yaşandı....

İlk viraj öncesinde Grosjean iç tarafa manevra yaparken ön sağ lastiği, Hamilton'ın arka sol lastiği ile temas etti. Çimlere doğru çıkan ve geride kalan Hamilton hızlı bir şekilde önündeki Grosjean'a çarptı. Grosjean çarpmanın etkisiyle Alonso ve Perez'in aracının üzerinden pist dışına uçtu. Kazanın ardından ortalık savaş alanına dönerken, Alonso 23 yarış sonra ilk kez bir yarışı puansız veda etmiş oldu.

Yaşanan kazada hiçbir pilota bir şey olmaması ise herkesi sevindirdi. Kazadan sonra vücut hareketlerinden oldukça öfkeli görünen Hamilton, pite dönmeden önce Grosjean'a karşı tepkisini dile getirdi.

MALDONADO DA KAZA YAPTI

"Kazaların adamı" olarak adlandırılan Maldonado da zorlu yarışın 5. turunda ön kanadının kırılması sonucunda yarış dışında kaldı. Ayrıca hakemler erken start aldığı gerekçesiyle Venezuelalı pilotu inceleme altına aldılar.

Formula 1de inanılmaz kaza
Ferrari'nin İspanyol pilotu Fernando Alonso kaza sonrasında gözyaşlarına hakim olamadı...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz