« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Formül 6+2

Futbol Federasyonu, Trabzon’da bugün yapacağı toplantıda 8 yabancı futbolcu konusunu karara bağlayacak. Bu doğrultuda yabancı futbolculardan 6’sı sahada olacak, 2’si ise tribünde oturacak.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu, bugün Trabzon’da yapacağı toplantıda yabancı futbolcularla ilgili 6 artı 2 formülünü karara bağlayacak. Bu doğrultuda 6 yabancı futbolcu sahada yer alacak, diğer 2 yabancı futbolcu ise tribünde oturacak.

Fenerbahçe başta olmak üzere Süper Lig’deki ekiplerin çok önemli bölümünün sınırsız yabancı futbolcu istemesi nedeni ile eski kararını gözden geçirecek olan federasyonun, Trabzon’da bugün yapacağı toplantıda 8 yabancı kararı alacağı bildirildi. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in karşı çıktığı, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın’ın ise çekimser kaldığı yabancı futbolcu konusu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın istediği şekilde sonuçlanmış olacak. Yıldırım’ın yanısıra Anadolu kulüplerinin tamamına yakını bu konudaki tercihini sınırsız yabancıdan yana kullanmıştı. Sadece İlhan Cavcav, "Sayı arttırılsın ama belli kriterler saptansın" görüşü bildirmişti.

Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Nüzhet Kiper Bağış’ın vefatı nedeni ile dün Ankara’ya gelen Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetiminin, geç saatlerde yaptığı durum değerlendirme toplantısında da 6 artı 2 formülüne sıcak baktığı bildirildi. Öte yandan bugün yapılacak olan federasyon yönetim kurulu toplantısında Merkez Hakem Kurulu başta olmak üzere, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu da belirlenecek.

Futbolseverler sınırlama istemiyor

SÜPER Lig’de top koşturan yabancı futbolcu sayısının serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, internet sitelerinin çeşitli anketlerine katılan futbolseverler sınırlandırmanın kalkmasını istiyor."www.turkcellsuperlig.com.tr" adlı internet sitesinin devam eden ankete göre, yabancı futbolcu sınırlandırmasının kalkmasını isteyen katılımcı sayısı 21 bin 287 olurken, sınırlandırmanın mevcut şekilde kalmasını isteyenlerin sayısı ise 19 bin 488’de kaldı. Futbol Federasyonu, devam eden kurala göre, Süper Lig takımlarının maçlarda en fazla 6 yabancı futbolcu oynatmasına izin veriyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz