« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Forma Ümit Karan’ın hakkıydı ama hocaya söyleyemedim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SİVASSPOR maçından önce formsuzdum. Ümit Karan ise çok formdaydı. Ama hoca beni oynattı. Bu durum beni çok rahatsız etti. Çünkü forma Ümit’in hakkıydı. Bunu hocaya söyleyecektim ama bir türlü söyleyemedim. Ben hayatım boyunca kendimi bilerek yere atıp penaltı yaptırmadım. Ama pozisyon icabı nizami şarjda yere düşüyorsun, hakem de penaltı veriyor. Bu seneki Diyarbakırspor maçında da böyle bir pozisyon oldu, hakem Metin Tokat iyi süzemediği için penaltı verdi. O penaltı da gol olmadı. Allah’ın da istediği buydu sanırım.

Para değil huzur önemli

Maddi
yönden çok zorlandığım günler oldu. Geri çevrilmeyecek paralar koydular, önüme. Ama ben hep verdiğim sözün arkasında durup, G.Saray’da kaldım. Başka bir kulüpte parayı alırsın ama rahat olamazsın. G.Saray’da her zaman mutluydum ve mutluyum da.

bana ‘Sensiz olmuyor’ dedi

İYİ bir futbolcu olmak için sadece yetenek yetmez. Aynı zamanda kuvvetli olmak zorundasınız. Ben gol atamadığım zaman diğer becerilerim konuşuluyor. Adam eksilttiğim, rakibe pres yaptığım, diğer arkadaşlara boş alan açtığım gibi... Ümit Karan bir gün bana, ‘Hakan ağabey, sen oynamadığın zaman ben boş alan bulamıyorum’ dedi. Benim bir değişik yapım vardır. Koştukça açılıyorum. Özellikle maç öncesi ısınma antrenmanlarında kendimi zorluyorum. Eğer bu zorlamayı yapmazsam maçın sonunu getiremem.

Maçı satın aldık derlerse oynamam

BİRİLERİ
bana, ‘Hakan bu maçı satın aldık, haberin olsun’ deseler, kesinlikle o gün sahaya çıkmam. Vicdanım rahat etmez çünkü. Ben bir şey bilmediğim için bu lig bana temiz geliyor.

Yanal’a kimse inanmadı

BİR şey yapmak istedikten sonra bahane bulursun. Ersun Yanal’ın benimle ilgili söylediği, ‘Sistemime uymadığı için Milli Takım’a almıyorum’ sözlerine kimse inanmadı. Gürcistan maçından sonra otelde odamda Rüştü ile beraber oturuyorduk. Ayağımda buz vardı. Saat 02.30 gibiydi. Ersun hoca odaya geldi. Buz olduğu için ayağım yukarıdaydı, dolayısıyla oturuşumu düzeltme şansım yoktu. Ama o, ‘ayağını indirmedi’ diye düşündü. Daha sonra Milli Takım’a çağrılmadım. Bu durum beni çok üzdü. Cevabını bilmediğim bir soruyla karşı karşıyaydım. Bir gün Ersun hocayı aradım. Bana, ‘Hakancığım, bundan sonra böyle olacak. Sistem gereği seni oynatamayacağım’ dedi. Ben de, ‘Rahatladım hocam, sağolun’ karşılığını verdim ve kapattım. Ondan sonra birçok kez telefonda konuştuk. 1-1’lik Danimarka maçından sonra arayıp tebrik ettim.

Fenerbahçe Milan’ı yener

F.BAHÇE
’yi geçen sezon iki kere yendik ama bu sene daha farklılar. Sistemli ve sabırlı oynuyorlar. Ben lig şampiyonunu, o günün şartlarının belirleyeceğini düşünüyorum. Daum’u çok beğeniyorum. Milan’a son dakikalarda kaybettikleri maçtan sonra çok ağır eleştiriler aldı. Bence Daum yanlış yapmadı. F.Bahçe gruptan çıkar. Milan deplasmanlarda çok kötü oynuyor. F.Bahçe Kadıköy’de onları yener.

Hırs yaptım İnter’e gittim

BEN
İnter’den önce Milan’a gidecektim. Ama son anda engellendim. Bu engelleme yüzünden de hırs yaptım ve kadrosunda kimlerin olduğuna bakmadan İnter’in teklifine ‘Evet’ dedim. Çünkü İnter ve Milan aynı şehrin, Milano’nun takımı ve aralarında inanılmaz bir rekabet var. Bu rekabet benim İnter’e gitmeme neden oldu. Eğer ilk Milan’a gitmiş olsaydım, hala orada oynuyor olacaktım. İnter’in kadrosunda 8 forvet oyuncusu olduğunu oraya gidince gördüm.

En çılgın arkadaşım Hasan Şaş

HASAN Şaş
’ın özgüveni var. Palazlandıkça daha çok açılıyor. Sezona iyi başladı, inşallah böyle de devam edecektir. En çılgın arkadaşım Hasan Şaş’tır. Çok agresiftir, hırslıdır ama çok temiz bir insandır. Doğru düşünen bir yapısı var. Benim en iyi anlaştığım insandır. Yaşadığı çoğu sakatlık da psikolojiktir. Kafasına taktığı zaman sakatlanıyor.

Gerets renk vermiyor Hagi tersiydi

GERETS
değişik bir hoca. Karizmatik bir duruşu var. Kendinden emin hareket ediyor. Biz itiraz edip başka bir şey söylesek bile, ‘Hayır, böyle olacak’ diyor. Suratı kesinlikle renk vermiyor. Ama Hagi’nin sinirli olduğunu sabah yüzünden anlıyorduk. Ruh hali suratına aynen yansıyordu.

Borçlu kulübü yönetmek kolay değil

BU
kadar borcun içindeki bir kulübü yönetmek kolay değil. Yöneticilerimiz ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ben bundan çok daha kötü zamanlar yaşadım. 10-11 ay paramızı alamadığımız zamanlar olmuştu. Ama şu an iyi başkanın olduğu dönemi yaşıyorum. Ergun Gürsoy da bizim için elinden geleni yapıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz