« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Forma numaram 7'de olur 007'de!

3 yıllık bir aradan sonra tekrar Beşiktaş'a dönen Ricardo Quaresma Beşiktaş'ın hayatında ayrı bir yeri olduğunu söyleyerek "Türkiye'de başka bir takımda oynayamazdım.Ben bu takımın taraftarına hayranım"dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Dün akşam katıldığı Avustırya kampında basın toplantısı düzenleyen Portekizli yıldız geçmişte yaşananları unuttuğunu belirterek "Geçmişte olan geçmişte kaldı. Yeni bir sayfa açıyoruz. Artık geleceği düşünüyoruz."ifadelerini kullandı. Ricardo Quaresma'nın basın toplantısında kullandığı ifadeler şu şekilde:

"GEÇMİŞTE OLAN GEÇMİŞTE KALDI"
"Beşiktaş Kulübü'ne dönmem için gösterdiği gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Dönmem konusunda benim de büyük arzum vardı. Burada harika bir takım ve teknik direktör var. İyi işler için bütün imkanlar mevcut. Benim de başarılar için büyük bir isteğim var.Geçmişte olan geçmişte kaldı. Yeni bir sayfa açıyoruz. Artık geleceği düşünüyoruz. Bunları konuştuk. Kupalar kazanmak için çok büyük isteğim var. Kulüple birlikte ben de yeni bir sayfa açıyorum"

"Burada şampiyonluk yaşayamamış olmam beni üzdü. Harika bir taraftarımız var. Geri dönmemde önemli rol oynadılar. Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşamadan kariyerimi sonlandırmak istemiyorum.
Her şeyimi vereceğim. Daha önce önemli işler yapabileceğimi gösterdim. Takım arkadaşlarımla yardımlaşacağım. Hiçbir oyuncu tek başına maçı kazanamaz. Arkadaşlarıma yardımcı olma konusunda kararlıyım.Şenol Güneş değerli bir hoca. Onunla bir deneyim yaşamak öğretici olacak. Güneş kariyeri boyunca başarılar yaşamış tecrübeli bir hoca. Umuyorum onunla beraber kupalar kazanacağız."

Forma numaram 7de olur 007de

"ÖNEMLİ OLAN NUMARA DEĞİL"
"7 numarayı seviyorum. Ama şu anda o numarayı giyen bir arkadaşım var. Ona saygı göstermem gerekiyor. Önemli olan numara değil. Kulübün ve taraftarların beklentisine cevap vermek istiyorum.İyi bir takımız. Genç ve tecrübeli oyunculara sahibiz. Kaliteli bir ekibiz. Büyük hedeflere oynayacağız. Sıkı çalışıp iyi bir sezon geçireceğiz.Futbolda iyi ya da kötü oynadığınız dönemler olur. Maç seçmek mantıklı değil. Her zaman en iyisi olmaya çalıştım.Buradaki en önemli hedefim kupalar kazanmak. Burada çok büyük sevgi ve saygı görüyorum. Bu benim özgüvenimi artıyor."

"Burayla olan irtibatı her zaman canlı tutmaya çalıştım. Takım geçen sezon iyi iş çıkardı. Son anda şampiyonluğu kaçırdı. Bu sene daha iyisini yapmaya çalışacağız. Hedefimiz derbileri kazanmak, bunun yanında küçük takımları da yenmemiz gerekiyor.


"BEN BU TAKIMIN TARAFTARINA HAYRANIM"
"Türkiye'de başka bir kulüpte oynamam. Kulübe ve taraftara hayranım. Başka bir takımda olmak saygısızlık olurdu. Başka bir kulübü hiçbir zaman düşünmedim."

"Üst düzey kulüplerde oynadım. Porto'da birçok kupa kazandım. Beşiktaş mutlu olduğum bir kulüp. Buradaki deneyimin kupasız sonlanmasını istemiyorum. Karakter olarak hırslıyım. Kupa kazanmak için elimde yeni bir fırsat var.Rakiplerin hamleleri bizi endişelendirmiyor. Türkiye'ye önemli oyuncular gelmesi bizi sadece motive eder ve kaliteyi artırır. Ben ve arkadaşlarım işimize odaklanacağız. Doğru işler yaparsak hedefe ulaşırız."
Ricardo Quaresma son olarak baba olmanın hayatını değiştirdiğini belirterek "baba olmak hayatımı değiştirdi. Onların getirdiği farklı bir sorumluluk var. Deneyimler beni değiştirdi. Ailemin hayatımda çok önemli bir yeri var."diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz