Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Forma Aslan'ın topuğuna indi"

Beşiktaşlı futbolcu Nihat Kahveci, siyah-beyazlı ekipte sezonun ikinci yarısında büyük bir forma rekabetinin yaşanacağına dikkati çekerek, “Forma aslanın topuklarına indi” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gloria Golf Oteli'nin konferans merkezindeki basın toplantısında soruları yanıtlayan Beşiktaşlı futbolcu, daha önce “Forma aslanın midesinde” şeklinde yaptığı açıklama hatırlatılarak yöneltilen soruya, esprili bir şekilde, “Şu an topuklarına indi” yanıtını verdi.

Kaliteli oyuncuların çok olmasının takım için iyi olduğuna işaret eden Nihat, “Formayı almak ne kadar zorsa, bu şu anlama geliyor, kadrodaki futbolcular çok kaliteli ve yetenekli futbolcular. Bu da hoca için tatlı bir zorluk. Daha çok seçeneğinin olması her zaman çok daha güzel. Yeni arkadaşlar için kesin banko oynayacak diye bir şey yok. Kadrodaki herkes oynayabilecek düzeyde” şeklinde konuştu.

“TANITIM AÇISINDAN MUHTEŞEM TRANSFERLER”

Beşiktaş'ın yıldız futbolcuları kadrosuna katmasının tanıtım açısından muhteşem olduğunu belirten Nihat, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etmek gerektiğini vurguladı.

Nihat, şöyle konuştu:

“İnşallah Beşiktaş'a ve daha sonra da Türk futboluna hayırlı olmalarını diliyorum. Devre arası tatilinde İspanya'da bulunan birisi olarak, yapılan transferlerin hem Beşiktaş hem Türk futbolu için ne kadar önemli olduğuna şahit oldum. Guti'den dolayı Beşiktaş'ı tanıyorlardı. Daha önce de belirtiyordum, Türkiye ligi yurtdışında pek fazla takip edilmiyor. Neredeyse özet görüntüleri bile verilmiyor, çok önemli maçlar olmadığında. Tanıtım açısından muhteşem transferler. Başkanımızı ve yöneticileri tebrik etmek gerekiyor.”

“BİR TARAFTAR OLARAK DA SEVİNİYORUM”

Nihat, futbolcu olarak bu yıldız isimlerle oynayacak olmanın yanı sıra Beşiktaş taraftarı olarak da çok sevindiğini anlatarak, şöyle devam etti:

“Bir oyuncu olarak onlarla birlikte oynamak ayrıca sevindirici. Oyunculuğumun dışında Beşiktaş taraftarı olan birisi olarak çok seviniyorum. Taraftarımız da sanıyorum aynı. Ligdeki durumumuz belki çok iyi görünmüyor, liderin 14 puan gerisindeyiz ama yapılan bu transferlerle taraftarımızın mutlu olduğuna inanıyorum. Biliyorlar ki stada geldiklerinde daha iyi oynayan, çok gol atan ve çok galibiyet alan bir takım izleyecekler. Beşiktaş'ın hedefi hiçbir zaman bitmez, belki şu an gerideyiz ama lig sonuna kadar hedefimizi kovalayacağız, şampiyonluk hedefi. Her şey olabilir.”

“HER MAÇI FİNAL GÖRECEĞİZ”

Lig'de şampiyonluk umutları olup olmadığı sorulan Beşiktaşlı futbolcu, “'Rakiplere bakmadan öncelikle kendimiz kazanmalıyız. Tabii ki rakiplerin de puan yitirmesi önemli. Önce kendi işimize bakacağız. Her maçı final göreceğiz. Matematiksel olarak şu an her şey olabilir. Sonuna kadar kovalayacağız” dedi.

Trabzonspor'un ikinci yarıda daha zorlanacağını ifade eden Nihat, “Trabzonspor şu an lider ve en avantajlı takım. Ama yukarıda durmak çok kolay değildir, stres, baskı her zaman daha çoktur. Ligin ikinci yarıları hep çok zor geçer. Düşme potası takımları vardır, Avrupa kupalarını kovalayanlar vardır. Son haftaya kadar bu mücadele devam eder” diye konuştu.

Çok sayıda yabancı futbolcu olmasına rağmen altyapıdan 5 oyuncunun kamp kadrosunda yer almasının kendisini sevindirdiğini anlatan Nihat, “Hocamızı tebrik etmek gerekir. Ben de onlar gibi böyle kampa gelmiştim, şans bulmuştum ve halen bugün futbol oynuyorum” dedi.

BEŞİKTAŞ'IN ŞANSI HANGİ KULVARDA DAHA YÜKSEK?

Nihat, üç kulvarda mücadele eden Beşiktaş'ın hangi kulvarda şampiyonluk şansının daha yüksek olduğu sorusunu şöyle yanıtladı:

“3'ünde de hedef tabii ki şampiyonluk ama içlerinden en zor görünen puan farkından dolayı Türkiye ligi. Sonraki en zor olan UEFA. Çünkü rakibimiz güçlü. Biz 3 kulvarda sonuna kadar elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz 3'ünü de kazanabilmek.”

UEFA Kupası'ndaki final hedefiyle ilgili olarak Nihat, “Şu an kafamızdaki hedef ilk rakibimizi geçmek. Şahsen kendi fikrim o. Kaç senelik futbol tarihinde o kupayı kazanan takımımız bir tane. O kadar kolay değil. Zaman isteyen, sabır isteyen işler. Maç sayıları gerçekten git gide azalıyor” dedi.

“Tecrübeli ve yıldız futbolcular olarak altyapıdan gelenlerle konuşuyor musunuz” şeklindeki soru üzerine, “Tecrübeli olabilir ama yıldız...” cümlesiyle kendisini yıldız olarak görmediği şeklinde söze başlayan Nihat, “Genç arkadaşlarımızla sohbet ediyoruz, nelerle karşılaşabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Karakterleri oturmuş durumda. Tabii ki günümüz futbolunda fazla şans buluyorlar mı, çok zor. Yabancı sayısı çok ama şans bulanlar da oluyor. İyi oldukları taktirde oynayabilirler diye düşünüyorum” diye konuştu.

Nihat, genç yetenek Muhammet Demirci'yle ilgili de “Daha 16 yaşında, benim yarım kadar, ben iki katıyım. Bu yaşta burada olması büyük bir şans” yorumunu yaptı.

Kötü sonuçlar karşısında Türk futbolcuların yabancılara göre daha çok baskı altında kalmasıyla ilgili bir soruya da Nihat, şu yanıtı verdi:

“Ben de 8 sene yurtdışında yabancı bir futbolcu olarak oynadım. Bana da bakış açısı öyleydi. Her yerde normal bir şey. Oranın oyuncuları üzerinde baskı daha fazlaydı. Burada da onun olması normal. Çok yabancı ve yıldız futbolcu var. Ama aramızda gerçekten kaliteli Türk yıldız futbolcular da var. Aramızda hiçbir problem olmaz. Bu bakışın olması normal. Ben de aynı şeyi yaşadım. Gelenleri her zaman çok güzel şekilde karşılar, yardım ederiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz