« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Forlan'a sabır gösterdim

Atletico Madrid'in teknik direktörü Quique Sanchez Flores, Uruguaylı futbolcu Diego Forlan'ın 2010 Dünya Futbol Şampiyonası'nda turnuvanın en iyi futbolcusu seçildikten sonra bu sezon kendisinden bekleneni veremediğini ima ederek, "En iyi Forlan'ı beklemek için çok sabırlı oldum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Atletico Madrid'den sezon sonunda ayrılacak olan Flores, bir İspanyol radyosuna yaptığı açıklamada Forlan ile arasında yaşanan sorunların temelinde Uruguaylı futbolcunun bu sezonki düşük performansının olduğunu savundu. Hercules'e karşı oyanan geçen haftaki maçta Forlan'ı kadro dışı bırakmasıyla ilgili bir soruya Flores, "Çünkü her zaman, her maç için faydalı olabilecek futbolcuları kadroya çağırıyorum. Her maçtan önce olduğu gibi son antremanda kimleri çağıracağımı biliyordum. Teknik direktör olarak yapmam gereken en büyük şey gözlemlemektir. Bu tip aldığım kararların hepsi profesyonel oldu kişisel bir tercih değil. Kimseye karşı alınmış bir karar asla olmadı" yanıtını verdi.

Forlan'ın bu sezon Atletico Madrid'de en fazla oynayan 4. futbolcu olduğunu vurgular İspanyol teknik adam, "Eğer Cristiano Ronaldo veya Messi, seni tüketen bir Dünya Kupası'ndan sonra yorgun bir durumda olur ve en iyi formuna kavuşamazsa buradaki gibi benzer şeyler onlara da olabilirdi. En iyi Forlan'ı beklemek için çok sabırlı oldum. Her zaman düzeleceğini düşündüm. Bir futbolcu kendini toparlayamazsa bu teknik direktör için başarısızlıktır" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz