Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Forlan hala bitmedi

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına başlayan Beşiktaş futbol komitesi hafta başında İspanya'ya gitmişti.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Komite başkanı Serdal Adalı ve üye Cengiz Zülfikaroğlu 1 hafta boyunca İspanya'da Diego Forlan için Atletico Madrid kulübü ile, Manuel Fernandes'in bonservisi almak için ise Valencia kulübü ile temaslarda bulunacaklardı.

Siyah Beyazlı heyetin bugüne kadar iki oyuncu için de net bir sonuca ulaşamadığı ancak görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

Yapılan transfer çalışmaları ile ilgili bilgi veren futbol komitesi, Forlan'ın transferinde tek engelin maddi konulardaki anlaşmazlık olduğunu vurgulandı. Atletico Madrid'in belirlediği bonservis bedelinde indirime gitmesi için görüşmelerin sürdüğü ayrıca Forlan'ın istediği yıllık 4.5 milyon Euro seviyelerindeki ücreti düşürmesi konusunda temaslar yapıldığı kaydedildi.

Forlan konusunda acele edilmediği de vurgulanırken, komitenin kendi belirledikleri rakamlarda bir uzlaşma olmaması halinde transferden vazgecebilecekleri belirtildi.

Fernandes'in bonservisini alabilmek için mukavelesinde belirtilen 8 milyon Euro'luk bedelin İspanyol kulübü tarafından indirildiği öğrenilirken, Portekizli oyuncunun kısa bir süre içinde Beşiktaş ile resmi sözleşmeyi imzalaması bekleniyor.

Siyah Beyazlı kulübün futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve üye Cengiz Zülfikaroğlu'nun 2 gün sonra İstanbul'a döneceği ve yaptıkları çalışmalar ile ilgili yönetim kuruluna bilgi verecekleri kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler