Ford'un iki yeni modeli Türkiye'de satılacak

A.A.
28.02.2006 - 17:05 | Son Güncelleme:

Ford'un 76. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilediği S-max ve Galaxy modelleri, yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa sunulacak.

Ford Otosan'dan yapılan açıklamaya göre, Ford ürün gelişiminde yeni yaklaşımlara giderek geliştirdiği S-MAX ve Galaxy'yi Cenevre Fuarı'nda sergiliyor. Ford, ilk kez kamuoyuna tanıtılan konsept araç Focus CC ile Focus ST'leri de fuarda tanıtıyor.

Ayrıca, 2005 Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) son yarışında test amaçlı olarak mücadele eden ve 2006 Sezonu'nun ilk iki yarışı olan Monte Carlo ve İsveç Rallisi'nde Marcus Grönholm'ün pilotluğunda zaferlere imza atan 2006 model Ford Focus WRC de, Cenevre Fuarı'nda sergileniyor.
Ford Otosan Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, modellere ilişkin yaptığı değerlendirmede, Ford Focus ST'lerin Mart-Nisan aylarında, Ford S-MAX ve Ford Galaxy'nin ise yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa sunulacağını bildirdi.

Bu yeni ürünler ile Ford Otosan'ın ürün yelpazesini daha da genişleteceğini belirten Özüner, “2005 yılında ikinci sırada kapattığımız binek araç pazarında amacımız, pazar payımızı artırarak yerimizi korumak olacaktır. Bunu gerçekleştirmek için müşteri beklentilerine uygun her segmentte bir ürün sunmayı planlıyoruz. Hatta Cenevre'de dünya premieri yapılan Ford S-MAX'in kendi segmentini yaratacak bir ürün olacağına inanıyoruz” dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı