Ford'dan depremzedeye kalıcı konut

Hürriyet Haber
31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

MARMARA Depremi'nde büyük hasar gören ve en fazla can kaybının meydana geldiği yerleşim birimi olan Gölcük'te, Ford Motor Company ile Ford Otosan'ın yaklaşık 2.5 milyon dolarlık harcamayla yaptırıcağı 116 kalıcı konutun temeli atıldı. Ford Avrupa Başkanı David Thursfield'in de hazır bulunduğu törenle temeli atılan kalıcı konutların 1 Kasım'da hak sahibi depremzedelere teslim edileceği bildirildi.

Kalıcı konutların temel atma törenine Ford Avrupa Başkanı David Thursfield, Ford Otosan Genel Müdürü Mark Schulz, Gölcük Kaymakamı Kemal Karadağ, Belediye Başkanı İsmail Barış, Koç Holding yetkilileri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. David Thursfield, ‘‘Bugün, bu bölgeye kendimizi ne kadar adadığımızı gösteren bir ölçü. Ama Gölcük halkı için daha iyi olacağını umduğumuz gelecek için sadece bir başlangıç’’ dedi.

Toplam 2,5 milyon dolara malolacağı belirtilen 116 kalıcı konutun finansmanının 1,5 milyon dolarlık bölümünün Amerika'daki Ford Motor Company merkezinden, 500 bin dolarının Avrupa ve 500 bin dolarının da Ford Otosan'dan karşılandığı bildirildi. 1 Kasım 2000 tarihinde tamamlanacağı belirtilen 116 konutlar 3 katlı ve 4'er dairelik 10 bloktan oluşacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı