Ford, Türkiye'de 4 bin 373 Focus'u servise çağırıyor

Hürriyet Haber
21 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 21 Temmuz 1999 - 00:01

Ford Otosan, bir arıza olasılığına karşın Focus sahiplerini Avrupa ve Türkiye'deki servislerine davet etti. Ford Otosan'dan yapılan açıklamada, Eylül 1998 ile Mart 1999 tarihleri arasında üretilen Ford Focus'ların sürüş ve can güvenliğini etkilemeyen, ancak alternatör kapaklarında oluşan ufak arızalara karşı, Avrupa'da 200 binin üzerindeki aracın tek tek incelenmeye alındığı kaydedildi. Bu kapsamda Ford Otosan, Türkiye'de bugüne kadar satılan 4 bin 373 Focus sahibiyle temasa geçerek araçları kontrol için servislere çağırdı.

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Jon Trautman, bugüne kadar Türkiye'de satılan 4 bin 373 Focus'tan yalnız 200'ünde ‘‘altenatör kapaklarında su sızıntısı’’ sorununun görülme olasılığının bulunduğunu bildirdi. Trautman, Focus'ların Türkiye'ye, Avrupa pazarına girişinden 6 ay sonra geldiğini hatırlatarak, ‘‘Türkiye'ye gelen araçlar aslında bu uygulamadan bire bir etkilenmiyor. Buna rağmen, bugüne kadar Focus almış 4 bin 373 kullanıcı ile temasa geçerek, yetkili servislerimize davet ediyoruz’’ dedi.

Yaklaşık 30 dakika sürecek kontrol için servise gelen Focus araçlarının alternatör kapaklarında meydana gelme olasılığı olan su sızıntısı arızası kontrol edilecek ve gerekiyorsa ücretsiz müdahale edilecek.Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı