ESKİŞEHİR HABERLERİ

Ford Otosan'ın projesi öğrencilerle buluştu

DHA
08.04.2016 - 12:48Son Güncelleme : 08.04.2016 - 12:49
DHA

 

ESKİŞEHİR,(DHA)- FORD Otosan tarafından Koç Holding’in Ülkem İçin projesi kapsamında, Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde ve en az 81 okulda uygulanacak olan 'Bal Arıları Mühendis Oluyor' kurumsal sosyal sorumluluk projesi, Eskişehir Anadolu Lisesi’nin öğrencileri ve öğretmenleri ile buluştu.
 
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün himayesinde ve Eskişehir Ford Otokoç Bayisi’nin destekleri ile iki gün boyunca katılımcılara meslek seçimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalık eğitimi verildi. Mühendislik mesleğinin de tanıtıldığı eğitimlerde, Ford Otosan mühendisleri de rol model olarak kendi deneyimlerini aktardı.
 
Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşu Ford Otosan, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak, iş kültüründe ve sosyal hayatta daha eşitlikçi bir yaklaşım geliştirmek hedefiyle başlattığı, Bal Arıları Mühendis Oluyor kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında Eskişehir Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantılarda kız ve erkek öğrencilerin yanı sıra, öğretmenlerine de meslek seçiminde toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin olumsuz sonuçları anlatıldı. Eğitime katılan öğrencilere mühendislik mesleğinin tanıtılmasının yanı sıra, projenin sonunda üniversitelerin mühendislik bölümlerini tercih eden kız öğrencilere, Ford Otosan’da staj imkanı da sunulacak.  Proje kapsamında bugüne kadar 3000’in üzerinde öğrenciye ulaşıldı.
 
Koç Topluluğu'nun 10 yıldır yürüttüğü 'Ülkem İçin' sosyal sorumluluk projesinin, 2015-2017 yılı teması olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı ve Uçan Süpürge sivil toplum örgütü işbirliğiyle başlatılan Bal Arıları Mühendis Oluyor projesi ile 81 ilde eğitim gören kız öğrenciler mühendis olma yolunda teşvik edilecek.
 
24 ay sürecek projenin saha uygulaması; Uçan Süpürge Toplumsal Cinsiyet uzmanları, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin uzmanları ve Ford Otosan'ın gönüllü mühendisleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Ford bayilerinin destekleriyle gerçekleştirilecek. Meslek seçimi hakkında farkındalık yaratarak kadın ve erkekler için fırsat eşitliğinin önemine vurgu yapmak ve mühendislik mesleğini seçen kız öğrenci oranını artırmak için eğitimler verilecek. Gönüllü Ford Otosan mühendisleri de rol model olarak mühendislik mesleğini, çalışma koşullarını ve kendi tecrübelerini öğrencilere ve ailelerine aktaracak.
 
Proje ile; 81 ildeki en az 81 lisede, 8.100 kız ve 8.100 erkek lise öğrencisi, velileri ve öğretmenlerine ulaşılması hedefleniyor. İki yıl boyunca farkındalık eğitimleri ile sürecek olan projenin devamında, sürdürülebilirliğinin sağlanması için Ford Otosan ve Uçan Süpürge tarafından beş yıl boyunca ortak bir izleme programı da yürütülecek.
 
-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Ford Otosan'ın projesi öğrencilerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 12 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ford Otosan'ın projesi öğrencilerle buluştu haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı