« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ford Otosan Kocaeli Rallisi yarın başlayacak

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın koşulduğu ayaklardan biri olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, yarın Kocaeli'de başlayacak.

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Ford Otosan'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek 31. Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nin yarın ve Pazar günü büyük mücadelelere sahne olacağı kaydedildi.

Asfalt ilk 3 yarışın ardından toprak zeminde ilk kez mücadele edecek ekiplerin, 98 kilometresi özel etap olmak üzere 256,92 kilometre boyunca yarışacağı ifade edilen açıklamada, 45 ekibin katılacağı ralli yarışlarının Türkiye Historic Rally Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası'na da puan vereceği bildirildi.

İzmit'te yarın başlayacak rallinin ilk gününde Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı'nın geçileceği kaydedilen açıklamada, "Otomobil severler özel olarak düzenlenen 2 kilometre uzunluğundaki seyirci özel etabında pilotların performanslarını yakından izleme şansı bulacak. 8 Eylül Pazar günü yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Bu yarışın en büyük özelliği ise 10 yılı aşkın süredir asfalt etap olarak geçilen Işıktepe etabının FORD adıyla toprak olarak geçilecek olması, Pazar günü sırasıyla Fiesta, Ford, Transit ve Otosan etaplarını geçecek olan ekipler, Kocaeli Fuar Merkezi otoparkındaki servis alanına gelerek araçlarının bakım ve ikmallerini gerçekleştirecek. Ardından bu 4 etabı bir kez daha geçerek saat 17.00'den itibaren İzmit'te Outlet Center'deki finiş podyumuna ulaşacaklar" denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz