Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Force India iddialı

Force India pilotu Nico Hulkenberg, bu yıl ki İspanya Grand Prix'i galibi Williams'ı yakalayıp geçebileceklerine inandığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, sezona sönük bir başlangıç yapan Force India, her iki pilotunun da güçlü performanslar sergilediği pek çok yarışla çıtayı yükseltmeyi başardı.

Nico Hulkenberg, yalnızca yedi puan gerisinde bulundukları Grove merkezli takımı son güncellemelerin de yardımıyla geçebileceklerini belirtti.

"Geçtiğimiz yıl zaten gelişim konusunda rekabetçi olabildiğimii gösterdik. Bu yıl da bunu tekrarlamamamız için bir sebep göremiyorum. Williams'ın yalnızca yedi puan gerisindeyiz ve onları yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Sauber'i yakalayabileceğimizden ise pek emin değilim. Zor olacak ancak bütün takımın bunun için elinden gelenin en iyisini yapacağına eminim."

Sauber şu anda 80 puanla Williams'ın 53, Force India'nın ise 46 puan önünde bulunuyor.

Hulkenberg bu sezon sıralamalarda büyük rakiplerinden rol çalmayı başardıklarını ancak şu ana kadar gerçek hızlarını yarışlara gösteremediklerini de sözlerine ekledi.

"Şu an hız noktasında Sauber ve Williams, ayrıca tüm büyük takımların gerisindeyiz. Bu da Sauber ya da Mercedes'i sorun yaşadıkları, bizim ise sorunsuz bir hafta sonu geçirdiğimiz zaman yenebileceğimiz anlamına geliyor. Sıralamalarda bunu daha sık başarabiliyoruz. Ancak yarışta 50, 60, 70 tur boyunca arabalarının bizim önümüzde daha hızlı olmasını sağlıyorlar. Sonuç olarak şu an bulunduğumuz konum, hızımızın tam karşılığı diyebilirim.


Bunları da Beğenebilirsiniz