Fon mağduru yatırımcılar çözüm istiyor

Hürriyet Haber
11.01.2002 - 14:01 | Son Güncelleme:

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği Başkanı Ziya Toprak, Fon'a devredilen halka açık bankaların mağdur hisse senedi yatırımcılarına yönelik çözüm arayışının sürmesi gerektiğini bildirdi.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, Birliğin, mali sektöre olan borçların yeniden yapılandırılması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin tasarının Meclis'te ele alınmasını, el konulmuş olan halka açık bankaların küçük hissedarlarının mağduriyetine de yasal bir çözüm getirilmesi yönünde önemli bir fırsat olarak gördüğünü hatırlattı.

İlgilileri, her fırsatta konu üzerinde yeniden düşünmeye davet ettiklerini dile getiren Toprak, "Söz konusu tasarının bu konu ele alınmadan yasalaşması üzüntü vericidir" dedi.

Toprak, ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi için atılacak adımların, sermaye piyasasının geliştirilerek tabana yayılabilmesi ve oluşan güven erozyonunun önüne geçilebilmesi açılarından çok büyük önem taşıdığını vurguladı.

Ziya Toprak, "kamu vicdanını rahatsız eden ve sermaye piyasamızın geleceği açısından çok talihsiz bulduğumuz bu sorunun, acilen giderilmesi yönündeki çağrımızı yineliyoruz" şeklinde görüş bildirdi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı