Ege Haberleri

EGE

  Folyo kaplama günün modası

  Nesrin COŞKUN / İZMİR, (DHA)
  13 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 12 Ocak 2011 - 20:27

  İzmir’de araç kaplama işine el atan Tuğçe ve Gökçe kardeşler, taleplere yetişemiyor. Otomobilinin orijinal boyasını bozmadan rengini değiştirmek isteyenler sırada bekliyor.

  İZMİR’de Tuğçe ve Gökçe Gökçül kardeşler, yeni bir sektör olan araç kaplama işine el attı. Girişimci kızkardeşler, değişiklikleri ve farklılıkları sevenlere, araçlarını fabrika çıkışı olmayan mat siyah ya da fuşya gibi renklerle kaplatma imkanı veriyor. Kardeşler, “Kaplamalar değişik renk yanında aracı koruma özelliğine sahip” dedi.
  Kahramanlar’da “Art araç kaplama” adlı dükkanlarını kısa bir süre önce hizmete açan Tuğçe ve Gökçe Gökçül kardeşler, sektörde iddialı olduklarını söyledi. İşletme mezunu Gökçe Gökçül ile, yeni işleri nedeniyle Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğrenciliğini dondurup, bu arada Açık Öğretim Fakültesi’nde İşletme öğrenimini sürdüren Tuğçe Gökçül, “Farklı bir iş kolunda hayata atılıp yol almak istedik. Bir öneriyle bu işe soyunduk. Keyifli, gelişmelere açık bir alan” dedi.
  Araç modeline, büyüklüğüne göre değişen kaplamanın fiyatı 1250 liradan başlıyor.

  FARKLILIK SEVENE

  Farklı olmayı ve değişikliği sevenlerin kaplamaya ilgi gösterdiğini belirten Gökçe Gökçül, istendiğinde yeniden orijinal hale getirmenin de kolay olduğunu söyledi. Gökçül, “Kaplama malzemesi iz bırakmadan çıkartılabiliyor. Araç tamamen kaplanabileceği gibi istenildiği taktirde sadece tavan kaplama yapılabiliyor” dedi.

  KORUMA SAĞLIYOR

  Araç kaplatmanın moda haline geldiğini belirten Tuğçe Gökçül, “Boyatmak yerine şeffaf folyo ile yapılan kaplama sayesinde aracın boyası ilk günkü gibi korunuyor. Orijinal boya taş darbelerinden, çiziklerden, kuş pisliğinden etkilenmiyor. Yani ikinci el satışı yapıldığında büyük avantaj sağlanıyor. Aracınızı orjinalliği bozulmadan istediğiniz renge dönüştürüyorsunuz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı