Ege Haberleri

EGE

  Folkart’ta 23 Nisan kutlaması

  İZMİR, (DHA)
  20.04.2016 - 12:24 | Son Güncelleme: 20.04.2016 - 12:27

  İZMİR’de, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Folkart Towers, bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlikler kapsamında çocuklar, Folkart Çarşı’da 23 Nisan günü 10.00-17.00 saatleri arasında gönüllerince eğlenecek.

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Folkart Towers’ta düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Etkinliklere katılım ücretsiz olacak. Folkart Towers 23 Nisan Çocuk Festivali’nde çocuklar gönüllerince eğlenirken, sayısal ve sosyal zeka gelişiminin yanı sıra el ve vücut koordinasyonlarını da geliştiren birbirinden ilginç, günümüzde pek oynanmayan; sek sek, ip atlama, halat çekme gibi sokak oyunlarına da katılabilecekler.

  Folkart’ta 23 Nisan kutlaması

  Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Şimdiden bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramımızı kentimizdeki çocukların eğlenerek kutlamaları için bir dizi etkinlik düzenliyoruz" dedi. Folkart Çarşı’daki etkinlikler çerçevesinde halat çekme, sek sek, ip atlama gibi sokak oyunlarının da yer alacağına dikkat çeken Sancak, "Folkart 23 Nisan Çocuk Festivali ile çocuklarımıza yaşamlarının ayrılmaz parçası olan oyunu bir günlükte olsa etkinliklerle tekrar yaşatmak istedik. Birbirleriyle oynasınlar, yeni arkadaşlar edinsinler, paylaşmayı ve tatlı rekabeti öğrensinler diye etkinlikler düzenlemeye karar verdik" diye konuştu.

  Folkart’ta 23 Nisan kutlaması


  KUTLAMALARDA NELER OLACAK?

  Folkart Çarşı’da 23 Nisan günü 10.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliklerde küçük çocukların aileleri de yanlarında olabilecek. Uzman isimlerle çocukların eğlenerek gelişmelerine yardımcı olan hareket odaklı oyunlarla çocuklar güzel zaman geçirecek. Çocuklar ışıklı masada duyusal oyunlar oynarken, isteyenler hayvan temalı duyusal oyun havuzunda eğlenceli saatler geçirebilecek. Etkinlikte maske, puzzle, kukla yapımı gibi el ve zihin gelişimlerini sağlayacak aktiviteler de yer alacak. Sokak oyunları kapsamında top tuzağı, sek sek, çoklu halat çekme, çuval yarışı, lastik/ip atlama, çember çevirme, yumurta taşıma yarışmaları yapılacak. Bunların yanı sıra lego robot, tekno okul, hayal odası, zeka oyunları gibi etkinlikler çocuklar için farklı bir alternatif olacak. Özel eğitim alan öğrenciler çiftetelli ve step gösterisi sunacak. Mutfak atölyesinde ise kurabiye ve bazı yiyeceklerin yapımı yer alacak. Bir diğer etkinlik ise çocukların hayallerini süsleyen uçaklarla ilgili olacak. Mini Pilot’un kuracağı parkurda yer alan maket uçaklarla test sürüşünün ardından katılanlara Mini Pilot Sertifikası verilecek.

  Etkinlikler kapsamında bir konser de gerçekleştirilecek. 5 ve 25 yaş arası 40 kişiden oluşan İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu, bir konser verecek. Kutlamalarda zihin oyunları, tangram, trambolin gibi etkinlikler de çocukların ilgisini çekecek.
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı