Focus: Jet-Pa'da kara para var

Hürriyet Haber
10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Almanya'da yaşayan Türkler'e yüzde 46'a oranında kár vaadederek Almanya'dan Jet-Pa Holding'e 270 milyon Mark'ın akmasında aracı olan Sedat Sezgin'in ortadan kaybolduğu anlaşıldı. Sezgin'e yakın kaynaklara dayanan Alman Focus Dergisi'ne göre Jet-Pa'dan kovulan Sedat Sezgin, şimdi hayatından endişe ediyor.

29 Ocak 1995 tarihinde Almanya'da ilk Alman-Türk Partisi olan DPT'yi kuran Sedat Sezgin, bir yandan da Jet-Pa'nın Frankfurt Temsilciliği'ni yaptı. Milli Gazete'de yayınlanan ilanlar ve kampanyalarla Türk vatandaşlarına yüzde 46 oranında kazanç vaadedildi. Almanya'daki Türkler'den Jet-Pa hesaplarına 270 milyon mark aktı.

Mehmet Fadıl Akgündüz'ün sahibi olduğu Jet-Pa'nın hesaplarına el konulması üzerine Almanya'daki yatırımcılar da paralarını geri alabilmek için harekete geçti. Ancak yatırımcılar arasında korkuya kapılanlar da var. Çünkü Jet-Pa'ya sadece Türk işçilerinin yatırımları değil, kara para da aktı.

Şimdi Jet-Pa'nın Almanya'daki faaliyetleri soruşturuluyor, 19 Ocak 1999 tarihinde Sedat Sezgin'in avukatlık ruhsatına müvekkillerinin yatırımlarını suistimal etmek ve yanlış beyan yüzünden el konuldu. DPD kurultayında da Sezgin, parti liderliğine seçilemedi.

Alman Focus Dergisi ‘Almanya’dan 2 milyar mark bekliyoruz' diyen Fadıl Akgündüz'ün DYP'nin seçim kampanyasına 5 milyon dolar ve 100 otomobil vaadettiğini hatırlattı.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı