Ege Haberleri

  Foça'da sahte para uyarısı

  Seyfi GÜL/ FOÇA (İzmir), (DHA)
  17.01.2012 - 16:44 | Son Güncelleme:

  Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, piyasaya sahte para sürülmesine yönelik olarak ilçede yaşayanları uyarmak üzere broşür dağıttı ve iş yerlerini ziyaret etti

  İZMİR’in Foça İlçesi’nde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, ilçede yaşayanları sahte paraya karşı broşür dağıtarak uyarırken, iş yerlerini de ziyaret ederek, sahte paranın tespiti ile ilgili bilgi verdi.

  Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, piyasaya sahte para sürülmesine yönelik olarak ilçede yaşayanları uyarmak üzere broşür dağıttı ve iş yerlerini ziyaret etti. İş yeri ve çalışanlarına, sahte banknotun fark edilmesiyle ilgili yöntemleri anlatan polis ekipleri, vatandaşların da dikkatli olmasını istedi. Son günlerde artan sahte para kullanımına karşı harekete geçen polis, bu tip banknotlarla karşılaşıldığı durumlarda "155 Polis İmdat" hattının aranmasını istedi.

  Foça İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Sahte parayı veren kişilerin eşkalini tarif etmek üzere, emniyet makamlarına bilgi verenler hakkında herhangi bir soruşturma yapılmamaktadır. Bu nedenle, sahte parayla karşılaşan vatandaşlarımız bu parayı aldıkları kişilerle ilgili bilgileri polis ekipleriyle paylaşmalıdır. Vatandaşlarımız karşılaştıkları sahte parayı muhafaza etmeli ve sadece gelecek görevlilere teslim etmelidir. Sanık konumuna düşme korkusuyla pasif kalmamalı, olayı sineye çekmemelidir. Bütün bunların yanı sıra vatandaşlarımız, yapacakları ihbarla, aranan bir kişi, şebekenin veya büyük bir olayın faillerinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olabileceklerini de unutmamalıdır" ifadelerine yer verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı