Gündem Haberleri

  Foça'da çevre filmleri festivali

  Hürriyet Haber
  02.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu yıl ilk kez yapılacak olan Foça Çevre Kısa Filmleri Festivali, 21 ile 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sayıları her geçen gün azalan Akdeniz foklarını yeniden gündeme getirip koruma çalışmalarının arttırılmasını amaçlayan festivali, Foça Kaymakamlığı, Foça Belediyesi, Akdeniz Sinema Grubu ve Foça Gündem 21 ortaklaşa düzenliyor.

  Festival kapsamında çevre konulu filmler arasında bir de ulusal yarışma düzenlenecek. Kurmaca ve belgesel olamk üzere iki dalda düzenlenen yarışmanın seçici kurulunda Alin Taşçıyan, Ediz Hun, İlhan Uçku, Hilmi Etikan, Oğuz Makal ve Vural Çavuşoğlu yeralıyor. Yarışmaya, 1 Ocak 1990 tarihinden sonra çekilmiş, çevre konulu kısa filmler katılabilecek. Son katılma tarihi 1 Haziran olarak belirlenen yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi 0 232 812 74 84 numaralı telefondan alınabilir.

  Salı Toplantısı'nda siyaset tartışılıyor

  Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından her salı düzenlenen toplantıların bu haftaki konusu 'siyaset'. Bin Yıl İçin Tahminler ana başlığında yapılan toplantıda siyaset tartışılacak. Bugün saat 18:30'da Tepebaşı'ndaki Türkcell salonunda gerçekleştirilecek olan toplantıyı Ahmet Kuyaş yönetiyor. Konuşmacılar Aydın Uğur, Ersin Kalaycıoğlu ve Artun Ünsal.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı