İZMİR HABERLERİ

Foça, UNESCO Yolunda STK’larla Güç Birliği Yapıyor

IHA
06.09.2015 - 13:06Son Güncelleme :

ENEMEN TİCARET ODASI BAŞKANI YILMAZ GÜRAL, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’NE GİRMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPAN FOÇA’YA DESTEK VERDİ

IHA

Foça Belediyesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde olan Foça’nın tanıtımını daha etkin bir şekilde yapmak amacıyla Demokrasi Meydanı’nda açtığı tanıtım standında, yörede faaliyet gösteren kurum ve kuruluşları misafir ediyor. Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmek için çalışmalar yapan Foça’ya destek verdi.
Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, tanıtım standını ziyaret ederek, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ile birlikte bir süre sohbet etti ve gelen vatandaşları konu hakkında bilgilendirdi. Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, “Ege’nin incisi İzmir, İzmir’in kalbi Menemen ve Foça’dır. Biz bunu söyledik ve bugün Türkiye’nin göz bebeği Foça’ya geldik. Gerçekten UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde olan Foça’nın daimi listeye geçmesi çok önemli bir konu. Foça’ya destek verdik. Foça Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Demirağ, bizi burada ağırladı. Ben, Foça’da yapmış olduğu çalışmalar için kendisine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.
“ORTAKLAŞA ÇALIŞIYORUZ”
Halk masası-tanıtım standını temmuz ayı başında oluşturduklarını ve paydaş kuruluşları burada ağırladıklarını belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ da, “Bugün Menemen Ticaret Odası Başkanımız Sayın Yılmaz Güral ve Su Ürünleri Kooperatifi Başkanımız Sayın Ceyhan Çetin bizimle beraber, buradalar. Bu standın amacı Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde olan Foça’nın daimi listeye geçmesi yolunda tanıtımını yapmak. Bu anlamda da İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve paydaşlarımızla beraber ortaklaşa çalışıyoruz. Menemen Ticaret Odası Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalarda ortak olmak lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde olmak lazım. Kısa bir süre içerisinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Daimi Listesi’ne gireceğimizi düşünüyorum. İlçemiz, turizm konusunda ilerleme noktasında gayet iyi gidiyor. Ülkemiz oldukça zor bir süreçten geçiyor. Umarım bir an önce yaşanan bu terör olayları son bulur. Hep birlikte, barış ve özgürlükler içerisinde yaşayacağımız bir ülke diliyorum” dedi.
5 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşen ziyaret esnasında, Menemen’de çalışmalar yapan cam işçiliği ustalarının estetik eserleri de sergilendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Foça, UNESCO Yolunda STK’larla Güç Birliği Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2015 tarihinde saat 13 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Foça, UNESCO Yolunda STK’larla Güç Birliği Yapıyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı