Ege Haberleri

EGE

  Foça Öğretmenevi, yenilenen yüzüyle hizmette

  Seyfi GÜL / FOÇA, (DHA)
  20 Temmuz 2012 - 10:28Son Güncelleme : 20 Temmuz 2012 - 10:28

  İzmir’in Foça İlçesi Küçükdeniz Sahili'ndeki Foça Öğretmenevi bir süre önce dekorasyonunu yeniledi. İdari ve hizmet personeli değişerek yeni kadrosu ile tekrar hizmete başladı.


  Foça'nın ünlü Reha Midilli Caddesi'ndeki restoranlar bölgesinde, kentin 120 yıllık en güzel tarihi binalarından birinde balık yemek isteyen vatandaşları makul fiyatlarla ağırlayan öğretmenevi günbatımında yemeğini yemek, içkisini yudumlamak, çay keyfi yapmak, arkadaşları ya da ailesiyle hoşça vakit geçirmek isteyenlerin adresi oluyor.
  Bitişiğindeki Bedia Midilli İlköğretim Okulu bahçesinin kullanımından dolayı park yeri sorunu da olmayan tesis öğretmenler ve kamu personelinin yanı sıra ağırlayacağı vatandaşların özel ve toplu yemek taleplerini de rezervasyonlu olarak kabul ediyor.
  Öğretmenevinin yerel ve mevsim balıklarının sürekli bulunduğu mutfağı, yöre sebzeleri ve zeytinyağları ile yapılmış salatalarıyla ve meze çeşitleriyle de ilgi görüyor. Dileyen müşteriler Foça Balık Hali'nden alıp burada kilo başına 8 TL ücret ödeyerek balıklarını pişirtebiliyorlar. Balık sevmeyenler için tavuk ve diğer et ızgara çeşitleri hazırlanıyor.
  Her zaman aldığı hafif rüzgar ve yapıldığı Foça Taşı'ndan dolayı şehrin en serin yerlerinden biri olan Foça Öğretmenevinde servis yapılan bahçe bölümünün dışında, iç yemek salonu, okuma, oyun ve televizyon izleme salonları da bulunuyor.
  Bölgedeki Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri'nden seçilen Foçalı personelin hizmet verdiği tesiste haftanın her günü 10.00 - 23.00 saatleri arasında servis açık.
  Uzak yerlerden gelecekler ve grup yemekleri için 0 232 812 37 12 nolu telefondan rezervasyon yaptırılabilmekte. Öğretmenevi, Foça'nın ada turlarıyla ünlü günübirlik gezi tekneleriyle karşılıklı bir konumda bulunuyor.
  Foça Öğretmenevi, otantik yapısına uygun tahta masa ve sandalyeleriyle, gece ve gündüz farklı güzellikler sunan dış görünümüyle, asırlık ağaçların altında Foça'nın doyumsuz lezzetleriyle dikkati çekiyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı