İZMİR HABERLERİ

Foça’da Teröre Lanet Yağdı

IHA
12.10.2015 - 12:44Son Güncelleme :
IHA

Ankara’da meydana gelen terör saldırısı Foça Belediyesi, DİSK, KESK ve Foça Bileşenleri tarafından kınandı, terör lanetlendi.
Foça Demokrasi Meydanı’nda toplanan Foça Belediyesi, DİSK, KESK ve Foça Bileşenleri bombalı terör saldırısı sonucu yaşamı yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Foça Bileşenleri adına yapılan basın açıklamasında, “Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız” denildi.
Foça Demokrasi Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Cumartesi günü Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Türkiye’nin dört bir yanından gelmiştik. Emek, Barış, Demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiştik. İşçilerin, kamu çalışanlarının, işsizlerin, yoksulların, mağdurların sesini duyurmak için gelmiştik. ‘Savaşa inat barış hemen şimdi’ demek için gelmiştik. Savaşa karşı barış. Baskı, şiddet ve zora karşı özgürlükleri ve demokrasiyi, yolsuzluğa ve sömürüye karşı emeğin mücadelesini hep birlikte yükseltmek için gelmiştik. Türkülerimizle, halaylarımızla, pankartlarımızla, sloganlarımızla ve coşkuyla miting alanına yürüyüşümüz başlarken patlattılar bombaları. Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın binlerce polisin gözü önünde patlattılar. Şu ana kadar belirlenebilen yüzün üzerinde kardeşimiz hayatını kaybetti, yüzlerce kardeşimiz yaralandı. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız. Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz. 18 Mayıs’ta Adana’da ve Mersin’deki, 5 Haziran’da Diyarbakır’daki, 20 Temmuz’da Suruç’taki patlamalardan tanıyoruz. ‘Aynı seriden’ olduğunu biliyoruz. Katilleri tanıyoruz. Ocağına ateş düşen tüm evlere sabır, bu menfur saldırıda yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.”
Demokrasi Meydanı’nda Foça Bileşenleri adına yapılan basın açıklamasından sonra kalabalık tarafından pankartlar üstüne beyaz çiçekler bırakıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Foça’da Teröre Lanet Yağdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Foça’da Teröre Lanet Yağdı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı