İZMİR HABERLERİ

Foça’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

IHA
30.10.2015 - 03:52Son Güncelleme :

İZMİR’İN FOÇA İLÇESİNDE CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92’NCİ YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE DÜZENLENEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE YÜZLERCE VATANDAŞ KATILDI.

IHA

İzmir’in Foça ilçesinde Cumhuriyetin Kuruluşunun 92’nci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşüne yüzlerce vatandaş katıldı.
29 Ekim Cumhuriyetimizin 92’nci Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Foça, Yeni Foça, Bağarası ve Gerenköy’de Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. Foça Belediyesinin organize ettiği yürüyüşlere yüzlerce vatandaş katılırken vatandaşlar ellerinde fenerlerle 10 Yıl Marşı, Gençlik Marşı ve İzmir Marşı’na her bir ağızdan eşlik etti. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Ulu Önder Atatürk’ün açtığı yolda sonsuza dek yürüyeceklerini belirterek, “Atamızın; ’Cumhuriyet, Ahlaki değer ve niteliklere duyarlı bir iradedir. Cumhuriyet Fazilettir’ sözü yaşam anahtarımızdır. En önemli görevimiz bu büyük onuru korumaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Foça’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 03 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Foça’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı