İZMİR HABERLERİ

Foça’da Çevre Toplantısı

IHA
15.10.2015 - 11:36Son Güncelleme :

İZMİR'İN FOÇA İLÇESİNDE, 'ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ YÖNETİM PLANI HAZIRLAMA VE UYGULAMA' PROJE TOPLANTISI BAŞLADI.

IHA

İzmir’in Foça ilçesinde, ’Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı Hazırlama ve Uygulama’ proje toplantısı başladı.
Foça ilçesindeki 14-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı Hazırlama ve Uygulama proje toplantısının açılış konuşmasını Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koruma ve İzleme Dairesi Başkanı Dr. Ali Özkır yaptı. Kaymakam Ulugölge, Özel Çevre Kurumunun Foça’da bir biriminin olmasın canı gönülden arzu ettiklerini söyledi. Dr. Ali Özkır da, teşkilatın kuruluş amacı hakkında bilgi vererek, "Geliş amacımız Foça Özel Çevre Koruma Bölgesi yönetim planı açılış toplantısına geldik. Buradaki amacımız Foçamızın önümüzdeki 5 yıllık sürede sürdürülebilir çevre anlayışıyla çalışmaların yapılması, Foça’nın marka değerini artırmak. Bir çok meslek disiplininden gelen katılımcılarla yerinde yerel kararlar almak, Foçamızı önümüzdeki 5 yıllara 20 yıllara taşımak için geldik. Çalışma gurupları oluşturduk ikinci toplantı Kasım’da üçüncü toplantı Aralık ayında yerel toplantılar yaparak yerelde karar alacaklar. Bu kararları merkezde değerlendireceğiz, yapılabileceklere onay vereceğiz. Önümüzdeki yılda ise yönetim planı uygulama safhasına geçeceğiz" dedi.
Foça Belediye Başkanı Demirağ ise, Özel Çevre Koruma tüm çalışmalarına ve yapılacak olan planlara destek vereceklerini bildirdi.
Katılımcılar arasındaki kişiler daha sonra, görevlendirildikleri konu ile ilgili olarak belirlenen çalışma gruplarına ayrılarak zaman zaman bölgede gezinti ve inceleme yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Foça’da Çevre Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Foça’da Çevre Toplantısı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı