Ege Haberleri

EGE

  Foça’da açlık var

  Hürriyet Haber
  07.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.05.2000 - 00:01

  FOÇA'daki hayvan barınağından acı haberler geliyor. Bir süre önce toplu hayvan katliamlarının yaşandığı barınakta bu kez açlık gündeme geldi. Askerlerin karşılıksız verdiği yemek bir süre önce ihaleyle satılmaya başlanınca, kesildiğini belirten hayvansever Yıldız Dinç, zorda kaldığını söylüyor. Hayvanların hastalıktan ölen diğerlerini yemeğe başladığını söyleyen Dinç, ‘‘Yardım görmüyoruz’’ dedi.

  Oysa turistik ilçede onlarca otel ve pansiyon var. Her gün tonlarca yemek artığı çöpe dökülüyor. Gelin hayvanların açlıktan ölmesine izin vermeyelim.

  Funny Dog Show

  GEDİZ Koleji ve Hayvanları Koruma Vakfı'nın işbirliği ile Funny Dog Show düzenleniyor. Düzenlenen Funny Dog Show'da piknik ve eğlence sizi bekliyor. 28 Mayıs Pazar günü saat 12.00'de Gediz Koleji'nde düzenlenecek şenlikte orijinal kıyafetli, aksesuarlı köpek yarışması kulüp gösterisi düzenlenecek, çeşitli mama firmaları da hediyeler dağıtacak. Yarışmaya katılmak isteyenler yarışma günü saat 12.00-13.00 arası kayıt yaptırabilirler. Funny Dog Show'a gidecekler için Konak Mercury Otel önünden saat 11.00'de, Karşıyaka Anıt önünden ve Bostanlı vapur iskelesi karşısından 11.30'da servisler kalkacaktır. Tüm hayvansever dostlar davetlidir.

  Çiğli’ye barınak

  ÇİĞLİ Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde 4 dönüm alana 14 milyar liraya hayvan barınağı kurulacak. Gözlem yeri, acil müdahale için operasyon odası ve idari bölüm bulunacağını açıkladı. Ayrıca her biri dört hayvan alan 10 kapalı, 100 hayvan kapasiteli açık ünite bulunacak barınakta kediler için de özel bölüm yapılacak. Barınağın maliyeti Organize Sanayi Bölgesi'nce karşılanacak.

  Dışkı yeme

  alışkanlığı tedavi edilebilir

  HAYVANIN dışkı yemesi davranış bozukluklarından veya metabolik rahatsızlıklardan kaynaklanır. Tedavi edilmeyen dışkı yeme olguları alışkanlık yaratabilir. Sahibinin cezalandırmasından korkan bir köpek, eve yaptığı dışkısını yiyebilir. Yaşadığı ortamı temiz tutmak amacıyla bazı canlıların dışkılarını da yiyebilir. Sokak köpekleri, evde beslenenlerin dışkısını yiyerek, gıda ihtiyaçlarını karşılayabilir. Pankreas yetmezliği, fazla kortizon verilmesi, şeker hastalığı, hypertiroidizm, hyperadrenokortizm ve barsaklarda aşırı parazitte de dışkı yeme gözlenir. Bu rahatsızlıklar tedavi edilince dışkı yeme de kalkar. Dışkı yiyenlerin ağzı kötü kokar, çok su içme isteği, kilo kaybı, çok idrar, kusma ve ishal gözlenir.

  Kybele Veteriner

  Kliniği-Bostanlı

  Fatih Işıklı- Eray Evren

  Tel:336 08 58

  İmza kampanyası büyük ilgi görüyor

  ŞİDDETE Karşı Güçbirliği'nin ‘‘Sokak hayvanları sahipsiz değil’’ imza kampanyası büyük ilgi görüyor. Alsancak Kıbrıs Şehitleri, Karşıyaka ve Kemeraltı girişinde başlatılan kampanyada toplanan imzalar, Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilecek. İmzacılar TBMM'deki Hayvanları Koruma Yasa Tasarısı'nın yasallaşmasını, ilçe belediyelerinin sokak hayvanlarını öldürmesine son verilmesini istiyor.

  Kuduza karşı bin hayvan aşılandı

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, bin hayvanı kuduza karşı aşıladı. Hedeflerinin 2000 olduğunu belirten Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Aşıladığız hayvanların kaydı da tutuluyor. Bu yöntemle İzmir'deki tüm hayvanlar kayıtlı hale gelecek’’ dedi.

  Posta kutusu

  Evimi ve sahibimi arıyorum

  Güray Yücel (Balkız)

  dişi krem renkli kaniş

  421 85 47-0532 445 18 45

  Mustafa İnce (Dodi)

  Erkek,Cocker, kısa kuyruk.

  4649453-0532 283 17 35

  Arkadaş arıyorum

  Yorshiene terrier (Erkek)

  0532 242 84 30

  Tigger bokser (Baxy)

  0532 416 63 43

  Bizi yuvanıza

  kabul edermisiniz

  1.5 aylık kedi yavrularıyız.

  Sahip arıyoruz

  0542 687 97 43

  Kaniş ve Kanada Terrieri.

  Erkek 4 yaşında aşıları tamam

  752 34 07

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı