« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Florya'ya panzer gelecek

Sarı kırmızılılar, takım içinde Almanya’da yetişen oyuncuların çokluğu nedeniyle tercihini bu ülkenin çalıştırıcılarından yana kullanacak. Sammer’le anlaşma sağlanamazsa Slomka ve Skibbe ile temasa geçilecek.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Yönetimi önümüzdeki sezon takımı bir Alman teknik adama emanet edecek. Sarı kırmızılıların aldığı bu kararda, takımda Almanya’da yetişen ve Almanca bilen futbolcuların çokluğu etkili oldu.

Stuttgart’ta Matthias Sammer’le görüşmelerini sürdüren futbol komitesi üyeleri Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ve Adnan Sezgin’in, Almanya Futbol Federasyonu’nda teknik sorumlu olarak görev yapan genç çalıştırıcı ile anlaşamaması halinde bile rotayı değiştirmeyecekleri ve bu ülkede başka teknik adamlarla görüşecekleri belirtildi.

Öncelik Matthias Sammer’de

Sarı kırmızılı takımda, aralarında Barış, Serkan, Cassio Lincoln, Hakan Balta, Volkan Yaman, Aykut ve Ümit Karan’ın da bulunduğu Almanya’da futbol eğitimi almış çok sayıda futbolcunun yer alması nedeniyle teknik direktör konusunda böyle bir seçime giden sarı kırmızılıların ilk tercihi Matthias Sammer.

Sammer’
e genç, hırslı, başarıyı arzulayan ve futbolcuları ateşleyen bir teknik adam olması nedeniyle öncelik tanıyan kulüp başkanı Adnan Polat’ın kriterlerine uyan diğer Alman teknik direktörler ise Lothar Mathaeus, Mirko Slomka ve Michael Skibbe.

Sammer’in yanıtı bekleniyor

Her 3 teknik adamın da bir takımı çalıştırmıyor olması sarı kırmızılı yönetcilerin elini güçlendiriyor. Schalke’den bu yıl ayrılan Slomka için yapılacak temaslar Sammer’den gelecek yanıta göre belirlenecek. Öte yandan görüşmeleri bizzat yürüten AdnanSezgin’in dün akşam saatlerinde İstanbul’a dönerek yönetim kuruluyla durum değerlendirmesi yapacağı öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler