Futbol Florya'da 2. Kral
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Florya'da 2. Kral

Başkan Polat, "Hakan, bizim için efsane bir futbolcudur, yaşayan bir efsanedir. Kendisine 1 değil, 5 yıllık sözleşme teklif edeceğiz. Florya’da Metin Oktay’ın heykelinin yanına Hakan’ın heykelini dikeceğiz" dedi.

GALATASARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat, son günlerde sarı kırmızılı takımda kalıp kalmayacağı gündemde olan kaptan Hakan Şükür’le ilgili "Biz Hakan’a 1 yıllık değil, 5 yıllık sözleşme teklifi yapacağız. Hakan’ı, bu önümüzdeki 5 yıllık dönemde Galatasaray’ın futbol elçisi olarak aramızda görmek istiyoruz" dedi. 

Polat, Mecidiyeköy’deki kulüp binasında yapılan ve 3.5 saat süren yönetim kurulu toplantısının ardından, ikinci başkan Mehmet Helvacı ve başkan yardımcısı Yiğit Şardan’la birlikte basına Hakan Şükür’le ilgili açıklamada bulundu. Galatasaray Başkanı, kulübün Hakan’la ilgili aldığı kararı şöyle açıkladı:

Polat yerine Şükür

"Galatasaray Futbol Okulları’nı, bundan sonra Galatasaray Hakan Şükür Futbol Okulları olarak isimlendireceğiz. Türkiye’nin her yerinde açılacak futbol okullarını, Hakan Şükür Futbol Okulları olarak adlandıracağız. Hakan’ı, Galatasaray’ın yapacağı tüm sosyal sorumluluk projelerinde görevlendirmeyi arzu ediyoruz. Yönetim kurulumuz ayrıca, Florya tesislerinde Metin Oktay’ın heykelinin yanına, Hakan’ın heykelinin dikilmesine karar verdi.

Kral’la bugün görüşülecek

Galatasaray Yönetimi’nin dışında, kabul ederse, benim de ona şahsi bir armağanım olacak. Galatasaray’ın, Adnan Polat Kamp Tesisleri var. Bu tesisteki adımı kaldırıp, Hakan Şükür adının konulmasını teklif edeceğim kendisine. Hakan, bizim açımızdan Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu.

Bizim için efsane bir futbolcudur, yaşayan bir efsanedir.

Bugüne kadar hep futbolcu olarak Galatasaray’a katkısı oldu. Kabul ederse, bundan sonra da futbol adamı olarak Galatasaray’ın bünyesinde, 5 yıllık kontratla görev alacak."

Adnan Polat, konuyla ilgili Hakan’ın bilgisi olmadığını ve Kral’la bugün bir araya gelerek bilgilendireceklerini söyledi. Hakan’a yapılacak jübile konusunda da "Önümüzdeki 3 yıllık dönemde, ne zaman isterse o zaman bir jübile yapacağız" ifadesini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle