« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Florya başkanı zor duruma soktu

Galatasaray’ın eski futbol şube sorumlusu Fatih Gökşen, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada “Başkanın Stancu’nun bonservis bedeli konusunda futbol şubesindeki arkadaşlarla konuşması gerekir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Gökşen, devre arasında yapılan transferlerin maliyetinin 10 milyon euro yaklaştığını belirterek, “Keşke daha ucuza ya da kiralama yöntemiyle transferler yapılsaydı. Avrupa Kupaları’na gidemezsek, bağlayıcı olan bu transferler çok büyük külfet olacak” diye konuştu.

Fatih Gökşen, “Florya’nın iyi yönetilmeyişi başkanı zor duruma soktu” derken, başkan Adnan Polat’ın kongreye giderek güven tazelemesi gerektiğini söyledi. 

GALATASARAY ZARAR EDİYOR; KULÜBÜN PARASI VE İTİBARI GİDİYOR

Biz 2 buçuk senedir transfer politikasındaki yanlışlıkları eleştiriyoruz. Galatasaray zarar ediyor. İnsanlar eleştiriyorlar; çünkü kulübümün parası ve itibarı gidiyor. Başkanın futbol şubesindeki arkadaşlara Stancu’nun bonservisiyle ilgili iddiaları sorması gerekir. Diğer transferleri de sormalı. Bizim zamanımızda bir menajere yüzde 5 komisyon verildiğinde itiraz edenler oluyordu. Bunların hepsini yönetimin incelemesi gerekir. Futbol şubesi kapalı olduğu için yönetim kuruluyla transfere harcanan paralar paylaşılmıyor; aksi taktirde onlar da böylesine yüksek transfer bedellerinin karşısında durur.

HAGI, BAZI OYUNCULAR KONUSUNDA DİRETİYOR SAIUDO’YU DA İSTEMEMİŞTİ

Stancu kötü bir oyuncu değil; Ilie örneğinde olduğu gibi, Galatasaray bu futbolcuyu iyi değerlendirirse ileride bu futbolcudan para kazanabilir. Fakat başkan ve yönetici arkadaşlar sanırım bu oyuncunun neden bu kadar fahiş bir fiyata alındığı sorgularlar. Hagi, Stancu konusunda direttiyse yönetimin eli kolu bağlanmıştır. Hagi’yle biz de çalıştık. O dönemde biz Saiudo’yu bedelsiz alıyorduk; Hagi ‘istemem’ dedi. Biz ısrarla ‘bu oyuncuyu alacağız’ dedik ve aldık. 2006’daki şampiyonlukta Saiudo’nun büyük katkısı olmuştu. Hagi ile bazen böyle şeyler yaşanıyor.

10 MİLYON EUROLUK TRANSFER YAPILDI

Devre arasında yapılacak transferlerin maliyeti düşük olmalıydı. Kiralık olarak oyuncu alınabilirdi vb. Eğer sezon sonunda Avrupa Kupaları’nda olmayacaksak çok ağır maddi külfetin altına girmemeliydik. Kupa’da yolumuza devam etmeliyiz. Ara dönemde yine 10 milyon Euro bonservis ücreti ödedik. Kupada da hüsran yaşarsak, yönetim için de Galatasaray için hoş şeyler olmayacak.

POLAT KONGREYE GİDİP GÜVEN TAZELEMELİ, FLORYA’NIN İYİ YÖNETİLMEYİŞİ BAŞKANI ZOR DURUMA SOKTU

Son dönemde yönetim düzeyinde olanlar daha önce Galatasaray tarihinde yaşanmamış şeyler. Her geçen gün Galatasaray’la ilgili beklenmedik bir şey yaşıyoruz. Geçen gün başkan ‘savaş açacağım’ dedi. Mali Kongre geliyor. Galatasaray’da bir gerçek var ki, hiç kimse memnun değil. Herkes başkanın kongre yapıp güven tazelemesini bekliyor. Eğer kongre başkana güveniyor ve ‘devam et’ diyorsa devam etsin. Florya’nın iyi yönetilemeyişi Polat’ı zor duruma sokmuştur. Kendisi ısrar etmektedir. Tercihleri bir tek kişi üzerinde yapmaktadır. Dolayısıyla Florya’yı bugünkü haline getirmiştir.


Bunları da Beğenebilirsiniz