« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Flaş transferlere karşıyım

Beşiktaş’ın eski 2. Başkanı Hasan Arat, sezon başında yapılan transferleri yerinde bulmakla birlikte, flaş transfer yapma politikasına karşı olduğunu Beşiktaş’ın Türk oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadroyla başarılı olacağına inandığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Arat, “Anlaşılan Beşiktaş’ın flaş transferleri camianın çok hoşuna gitti. Aynı şeyi Beşiktaş camiası için söyleyemeyeceğim. Kupa kazanılmadan, transfer için Forlan, Reyes gibi isimlerin telaffuz edilmesini doğru bulmuyorum. İlk önce kupa… Yeni transfer beni hiç ilgilendirmiyor. Sahaya çıkacak futbolcularımızın motivasyonu çok önemli. Kupayı almadan transfer konuşmanın hiçbir anlamı yok” dedi.

GUTİ, QUARESMA İYİ TRANSFER; AMA DEVRE ARASINDA YAPILANLAR İÇİN AYNI ŞEYİ DÜŞÜNMÜYORUM

Hasan Arat, “Reaksiyonlarımız aşırı oluyor. Transferde de böyle. Futbolcu geldiğinde aşırı reaksiyon, işler beklediğimiz gibi gitmediğinde aşırı reaksiyon. Artık futbol ekonomisinde bu türden yaklaşımlara yer yok. Ben Beşiktaş’ın sezon başında yaptığı transferlerin kaliteli transferler olduğuna inanıyorum.; özellikle son 6 sene de yapılan transferlerin ardından. Olumlu yönde geliştiğini düşünenlerdenim. Ama devre arasında yapılanlar konusunda aynı fikirde değilim. Bunların bir çoğu gidecek. Türk oyuncuların az sayıya düşmesi, altyapıdan yeterince oyuncu çıkmaması nedeniyle sıkıntı yaşanacağını düşünüyorum. Ben Beşiktaş’ın flaş transferlerle başarı yakalayacağına inanmayanlardanım. Kendi çocuklarımıza dayanan, Türk oyuncuların ağırlıkta olduğu bir Beşiktaş başarı kazanır” şeklinde konuştu.

FİNAL MAÇLARINI İYİ OYNUYORUZ

Beşiktaş’ın finalde çok daha farklı olacağını belirten Hasan Arat, “11 Mayıs, Beşiktaş için çok önemli bir gün. Belediyespor ligde bizi zorlamış olsa bile; ben takımımızın final maçlarını çok iyi oynadığını ve kazanacağını düşünüyorum. Şu anda tek düşüncem kupa finali, bu maçtan başka hiçbir şeyi düşünemeyeceğiz, moralle kulübümün yanında olmayı tercih ederim. Kupa finalinden sonra gereken analizleri yapacağım” dedi.

BEŞİKTAŞ TARAFTARININ BURSA’DAKİ MAÇA ALINMASI DOĞRU BİR KARAR

Bursa’daki maça siyah beyazlı taraftarların alınmasını doğru bir yaklaşım olarak niteleyen Arat, “Beşiktaş taraftarının Bursa’daki maça alınması kararı cesur bir karar alanları tebrik ediyorum. Artık Türk futbolunda bu gereksiz husumetler bitmeli. Umarım, taraftarlar da buna saygı gösterirler, her hangi bir olaya mahal vermezler” diye konuştu.

TAYFUR HAVUTÇU KENDİSİNİ İSPAT ETTİ; ÜLKEYE ÖNEMLİ BİR DEĞER KAZANDIRILDI

Beşiktaş, teknik direktör konusunda çok önemli zikzaklar çizdi. Ama Tayfur Havutçu, başarılı bir futbolculuk döneminin ardından, idari yönden de kendini kanıtladı. Geçen hafta elde ettiği derbi galibiyetiyle Galatasaray’ı yenen bir Beşiktaş antrenörü olarak çok önemli bir başarı elde etti. Ayrıca kupa finali oynayan takımın teknik direktörü. Yönetim kendisiyle gelecek sezon için anlaşır anlaşmaz bilemem; ama Tayfur Havutçu kendini ispat etmiş; bu anlamda ülkeye değer kazandırılmış diye düşünüyorum. 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler