GeriFutbol Flaş iddia: THY, Salih Uçan'lı Roma'ya sponsor oluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Flaş iddia: THY, Salih Uçan'lı Roma'ya sponsor oluyor

Flaş iddia: THY, Salih Uçan'lı Roma'ya sponsor oluyor
refid:29869641-spot ilişkili resim dosyası

Barcelona, Manchester United ve Borussia Dortmund gibi dev kulüplerle yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla adını dünyaya duyuran Türk Hava Yolları'nın (THY), Salih Uçan'ın takımı AS Roma ile forma sponsorluğu için anlaştığı iddia edildi.

Söz konusu iddia, İtalya'nın La Repubblica Gazetesi tarafından ortaya atıldı. "Türk Hava Yolları, formaya yeni sponsor" başlığını kullanan gazete, Türk şirketinin bunun için AS Roma'ya yıllık 7 milyon Euro ödeyeceğini iddia etti.

Flaş iddia: THY, Salih Uçanlı Romaya sponsor oluyor


2013 yılında telekomünikasyon şirketi Wind ile anlaşması bittikten sonra sponsor krizi yaşayan başkent ekibi, bir yıl önce de THY ile görüşmeler yapmıştı. Ancak kulübün 15 milyon Euro talep etmesi, THY'nin ise 5 milyon Euro önermesi üzerine, görüşmelere son verildiği İtalya basınına yansımıştı. La Repubblica da, yanlış bir strateji izleyerek 2 yıldır sponsorsuz kalan Roma'nın, yaklaşık 3 ay önce THY ile tekrar müzakere masasına oturduğunu yazdı.

'GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR'

Bu arada THY ve Roma yöneticileri arasında görüşmelerin halen sürdüğünü Romalı yöneticiler tarafından doğrulanırken, ancak henüz nihai bir anlaşmaya varılmadığını belirtildi. THY ve Roma yöneticileri arasında bugün İstanbul'da bir toplantı daha yapılacağı öğrenildi. Anlaşmaya varılması halinde Roma, forma sponsorlarından 17'şer milyon Euro kazanan Juventus ve Milan ile 12 ve 10 milyon Euro kazanan Inter ve Napoli'den daha az gelir elde etmiş olacak. Öte yandan THY'nin, geçtiğimiz aylarda bir başka İtalyan kulübü olan Lazio kulübü ile de görüşmeler gerçekleştirdiği de iddia edildi.

Flaş iddia: THY, Salih Uçanlı Romaya sponsor oluyor AVRUPA LİGİ'NDE GECENİN SONUÇLARI... TRABZON'UN İNTİKAMINI GÖKDENİZ ALDI

Flaş iddia: THY, Salih Uçanlı Romaya sponsor oluyor OĞULCAN ÇAĞLAYAN İTALYA YOLUNDA

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle